ZŠ Zubří má zlato a stříbro z finále NOVINÁŘSKÉHO KALAMÁŘE!

Ve středu 27. května v podvečer jsme se vydali do Karviné na Novinářský kalamář. Jednalo se o celorepublikové finále mladších žáků a žákyň v házenkářském turnaji. Po příjezdu na školu ZŠ Slovenska Karviná jsme se ubytovali do tříd. Večer následovala technická porada všech vedoucích družstev a losování turnaje. Nám po losu bylo přiděleno pořadové číslo sedm, což znamenalo pro úvod turnaje dva těžké soupeře na začátek. Hrací systém turnaje byl 2 x 15 minut, každý s každým.

Ve čtvrtek po snídani jsme se vydali na halu, kde nás jako první čekal zahajovací ceremoniál. Pak nám to celé začalo – jako první soupeř na nás čekala ŽŠ Nezvěstice z Plzně. Po dobrém úvodu zápasu jsme si vytvořili mírný náskok. Problém nám dělala jen levá útočná strana Plzně, kterou jsme ale časem eliminovali a vytvořili si tak rozhodující vedení. Po výhře 21:11 jsme zvládli důležitý vstup do turnaje. Druhý zápas na nás čekala domácí ZŠ Slovenska z Karviné. Je nutno podotknout, že v sezóně 2014/2015 se žákům Zubří nepodařilo Karvinou porazit. Dal se proto očekávat velký boj. Vstup do utkání nám vyšel až extrémně dobře. Z obranné činnosti jsme vyráželi do rychlých útoků a většinu se nám podařilo proměňovat. Už v první části prvního poločasu jsme naši hrou přinutili Karvinou k oddechovému času. Po něm ale koncentrovaným a disciplinovaným výkonem jsme pokračovali v naší výborné hře a nakonec jsme zdolali našeho věčného rivala 26:16. Po obědě nás čekali ještě dva soupeři, kteří se jevili jako jedni s těch lehčích. Nejtěžší bylo, aby kluci soupeře nepodcenili a nedošlo k nějakému zbytečnému dramatu. Naštěstí se nestalo a soupeře se ZŠ Zárubové z Prahy jsme přehrávali ve všech směrech a po docela hladkém průběhu jsme zvítězili 30:13. Poslední soupeř tohoto dne byla ZŠ Nížkov z Vysočiny. Zápas jsme od samého začátku až do konce měli ve svých rukách a nedali jim tak šanci na bodový zisk. Po výhře 22:6 jsme měli všech osm možných bodů do tabulky. Po večeři jsme vzali kluky na místní krytý bazén, aby po náročném dni mohli nabrat síly a zregenerovat svá těla.

V pátek hned po snídani jsme hráli první zápas celého dne a to se ZŠ Kostelec na Hané. Začátek utkání byl vyrovnaný a na nás šlo vidět, že se teprve rozehráváme. Nedařilo se nám tolik v zakončení a tím, jak kluci chtěli, tak se jim podařilo udělat nějaké technické chyby. Druhý poločas už byl lepší a přesnější a tím jsme si došli pro výhru 19:13. Další soupeř byla ZŠ Újezd u Brna, která měla na svém kontě jen jednu prohru, proto bylo velmi důležité utkání zvládnout. První poločas jsme rozehráli dobře, kdy hned na úvod se nám podařilo ubránit tlak soupeře a rychlými útoky potrestat. Potom došlo ale na pár nepřesností z naší strany a soupeř nás stáhl na dvě branky. Kluky v oddechovém čase jsme uklidnili a poté si opět vytvořili pětibrankový náskok, který nám zůstal už do konce – výhra 18:13. Poslední zápas turnaje byl se ZŠ Pionýrů z Frýdku Místku, pro kterou to byl rovněž poslední zápas, shodou okolností za celý turnaj jen jednou prohrála, což znamenalo, že nás čeká „finále“ celého turnaje. Vítěz utkání se stane celkový vítěz 44. ročníku Novinářského kalamáře. Začátek zápasu byl nepřesný z obou stran, ale přece jen jsme byli první, kdo se ujal vedení. Podařilo se nám zpřesnit hru a udělat větší rozdíl ve skóre, ZŠ Pionýrů si vzala oddechový čas. Kluci ve své bojovnosti nepolevili a nepřipustili se soupeři vrátit do hry. Po zasloužené výhře 20:10, jsme mohli začít slavit. Je potřeba poděkovat dívčímu týmu Zubří za hlasitou podporu v zápase. Kluci svou hrou strhli víc jak polovinu haly na svou stranu, takže kulisa byla hodná finále.

Na závěrečném ceremoniálu nám byly předány zlaté medaile, hodnotné ceny a pohár. Taky byl vyhlášený nejlepší brankář turnaje a tím se stal náš David Mikulenka. Nejlepším hráčem turnaje se stal Dušan Palát. Celkově jsme tedy získali 14 bodů a naše skóre bylo taky pěkné a to 156:82.

Je potřeba zmínit i práci těch, kteří se celou sezónu podílejí na přípravě kluků a to jejich klubových trenérů v HC Zubří. Ročníky 2001 připravuje Pepa Mazáč, ročníky 2002 a mladší připravuje Matěj Šustáček a Kuba Douda.

Klukům patří velké díky za předváděnou hru v jednotlivých zápasech, kde předváděli většinou disciplinovanou a bojovnou házenou, kdy mnohdy do zápasu dávali to naše zuberské srdce! Také patří dík za reprezentaci školy, klubu i města Zubří.

Sestava ZŠ Zubří: Mikulenka David, Cibulec Jakub, Matejovič Nick, Vlk Štěpán, Adam Martin, Krupa Jakub, Kala Marián, Palát Dušan, Buberník Lukáš, Ulrych Matěj, Koleček Tomáš, Jurajda Jonáš, Křiva Lukáš, Románek Jakub.

Trenéři: Kořínek Aleš, Malina Josef.

Novinářský-kalamář-v-karviné-Zubří-2015-0021

Výsledky – děvčata