Zmrtvýchvstání házenkářů Zubří odskákal Přerov!

Zubří – Nové koště dobře mete. O tom dokonale všechny přesvědčili házenkáři Zubří. Ti hned v prvním utkání pod vedením Aleše Kořínka, který před pár dny přebral tým po odvolaném kouči Ćelićovi, rozcupovali na padrť celek Přerova, který v neděli na jeho vlastní palubovce rozstříleli o šestnáct branek!

PŘEROV – ZUBŘÍ 22:38 (13:16)

Zubřané v týdnu před utkáním museli strávit ostudné domácí vyřazení z poháru s Frýdkem-Místkem i následné odvolání kouče Ćeliće. Pod novým lodivodem Kořínkem však ukázali svou výrazně lepší tvář a v Přerově předvedli střelecký uragán. Nastříleli jasně nejvíce branek v sezoně, inkasovali jasně nejméně a po čtyřech prohrách v řadě v extralize konečně vyhráli. Trenér Kořínek byl po utkání spokojený a své svěřence po právu chválil. „Za výhru jsme samozřejmě moc rádi, kluci ji strašně moc potřebovali. Řekli jsme si před zápasem, že tohle je ideální možnost se nastartovat a nechat za sebou všechno, co bylo. Přesně to se nám podařilo,“ pravil po utkání trenér Zubří. Žádnou vědu však Kořínek z vysokého vítězství nedělal. „Nebylo to nic světoborného. Kluci prostě jen předvedli to, na co mají a co umí. Už při přebírání týmu jsem říkal, že bez jakýchkoliv pochybností máme dobré hráče. Spoustu z nich prošlo mládežnickými reprezentacemi, další hrají v Zubří dlouhé roky extraligu, to se prostě muselo projevit.

Kluci to prodali a vyšlo to,“ pochvaloval si Kořínek. Vývoj utkání připomínal „staré dobré časy“ z minulých sezon, kdy Zubřané, při vší úctě k Hanákům, se soupeři kalibru Přerova jen málokdy zaváhali. „Už první půle nebyla špatná, ale důležitý byl hlavně vstup do druhého poločasu. Odskočili jsme rychle ze tří brankového vedení až na sedm, osm a pak už to šlo dobře. Kluci jasně ukázali snahu předvést všem, že házenou umí a také to, že kvitují krok vedení, které chtělo se situací něco udělat. Na hřišti to skutečně bylo vidět,“ konstatoval Kořínek. Za vítězstvím podle něj nestály žádné složitosti. „Vše vycházelo z defenzivy, za kterou chytali výborně oba brankáři. Kluci jezdili po zadku, dřeli, naprosto klíčové pro všechno bylo nasazení. Hráli jsme vlastně celé utkání obranu 0–6, která se nám dařila a nebylo důvod to nějak měnit. Zní to možná jednoduše, ale prostě jsme jen vycházeli z dobré obrany a z ní vyráželi do rychlých brejků. Jak už jsem říkal – nic světoborného, ale kluci to zvládli skvěle,“ chválil Kořínek své svěřence. Podobně jednoduše, ale především maximálně účelně přistoupili Zubřané k ofenzivě. „S klukama jsme si sedli a oni si tak trochu i sami vybrali jen takové kombinace, které jim svědčí a o kterých byli přesvědčeni, že budou fungovat. Vybrali si asi tři kombinace, které jsme pak stále točili a ono to klapalo,“ dodal Aleš Kořínek.

Čtěte více na: http://valassky.denik.cz/ostatni_region/zmrtvychvstani-hazenkaru-zubri-odskakal-prerov-20131027.html

banner2