Zkušenost Plzně rozhodla o jejím postupu do finále, hrajeme o bronz s Lovosicemi

Podobný scénář ze zápasu v Plzni byl k vidění i ve středu v Zubří. Proti favorizované Plzni jsme drželi sice krok, vetší náskok však Západočeši udrželi. Třetí prohra s Plzní nás odkázala do bojů o třetí místo. Soupeřem nám budou Lovosice, Plzeň si zahraje finále již tradičně proti Karviné.

Zlomové momenty: Plzeň nastoupila do zápasu, jak bývá jejím zvykem, a to pěkně od podlahy. Naposledy totiž svítilo na světelné tabuli vyrovnané skóre z kraje 6. minuty, když vyrovnával na 3:3 David Mazurek. Šest minut před přestávkou zvyšoval na 17:12 pro Talent Jakub Douda a ve druhé půli vedla Plzeň 13 minut před koncem už o 9 branek (33:24). Ve zbytku zápasu pro ni tedy nebyl problém dotáhnout utkání do vítězného konce. Potvrdilo se, jak citelnou ztrátou je pro Zubří absence Matěje Havrana, a to zejména v defenzivě.

Zajímavost zápasu: V utkání padlo málo vídaných 70 branek, přičemž o téměř polovinu z nich se postaralo pouze kvarteto hráčů. V hlavní roli to byli Lukáš Mořkovský a Tomáš Mičkal na straně Zubří a Jakub Douda s Danielem Bláhou pálili za Plzeň.

Nejlepší střelec: Ani vysoký kredit v podobě třinácti branek Lukáše Mořkovského nestačil na odvrácení vyřazení ze semifinále.

Mládí vpřed: Plzeňský mladík Daniel Bláha znovu potvrdil, jak výjimečným hráčem v 17 letech je. Sedmi brankami výrazně pomohl k postupu do finále.

Co výsledek znamená: Plzeň zvítězila 3:1 na zápasy, postupuje do finále a minimálně tak obhájí loňské druhé místo. Zubří si zahraje znovu po roce o bronzové medaile.

HC ROBE ZUBŘÍ – TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE 32:38 (18:22)

Nejvíce branek: Mořkovský 13, Mičkal 8, Šišák 3 – Douda 11, Bláha 7, Režnický 5

Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4, Vyloučení: 3:6, Diváci: 987

Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný

Zápis a průběh utkání

Petr Štochl, trenér hostujícího týmu: “Zubří je velmi kvalitní a nevyzpytatelný tým. Doma je hrozně silný. Klobouk dolů, jak se tým prezentovat i přes ta všechna zranění, včetně asi toho nejvíce klíčového hráče Matěje Havrana. Věřím, že bychom dnes vyhráli i kdyby Matěj hrál. Děkuji svému týmu, který odehrál disciplinovaně celou sérii. Hráči dokázali ze sebe vydat maximum. Jsem rád, že se nám podařily poslední dva zápasy bez nějakých stresů ke konci zápasu. Už jsme si ten závěr mohli podhídat. Děkuji soupeři ze Zubří za atmosféru. Jsme rádi, že jsme to zvládli a nemusíme hrát pátý zápas doma.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: “Gratulace Plzni. My už nedokážeme všechno vykompenzovat. Nám se to dnes nepodařilo. Na zadácích stáli dnes v obraně hráči, kteří tam v podstatě nikdy nestáli. Po zraněních Hybnera, Paláta, Přikryla nebo Pšenicy přišel zlom v sérii se zraněním Matěje Havrana. Plzeň má kvalitu a šířka kádru je větší. Pěkná série. Diváci nás hnali, je to úžasné, užili jsme si to.”

Karel Šmíd, hráč hostujícího týmu: “Chtěl bych poděkovat Zubří za celou sérii. Až do poslední zápasu v Plzni nic nenasvědčovalo tomu, že to skončí takto. Jsme moc rádi za výhru. Po mých výpadcích musel sezónu odchytat Filip Herajt a chytal výborně. Čekal jsem na svou šanci a jsem rád, že to přišlo v takto důležitém zápasu.”

Tomáš Mičkal, hráč domácího týmu: “Poděkuju nejprve našim fanouškům, kteří jeli i do Plzně. Za to jsme se jim ale neodvděčili. Jak v Plzni tak tady byly plné haly, to je play-off. Byli jsme důstojným soupeřem, byť nám došly síly a neměli jsme z čeho brát. Máme na lavičce kluky, kteří hráli minulý rok za dorosty a teď hrají semifinále play-off. Uděláme maximum do dalších zápasů, spočítáme kdo to přežil a budeme se soustředit na Lovosice.”

O termínech utkání proti Lovosicím vás budeme informovat.