Zklamaný trenér Titkov: Takové vyřazení bolí

Karviná – Skvělá atmosféra téměř vyprodaného hlediště, velké očekávání a následně výbuch. Tak vypadala z pohledu zuberských extraligových házenkářů odveta ve Slezsku, která rozhodla, že místo oslav 90. výročí založení klubu a boji o medaile druhý celek po základní části čekají jen zápasu o umístění na 5. až 8. místě.

play_off_zubri-karvina_01_2597

„Takové vyřazení bolí. Myslím tím ten způsob, jakým jsme se dnes prezentovali a kvůli kterému jsme vypadli. Jsem skoro až znechucený, protože prohrát můžeme, ale ne po takovém výkonu. Je to bolestivé,“ přiznal zuberský kouč Andrej Titkov, v minulosti vynikající obránce Karviné či právě Zubří.

A kde viděl příčiny nezvládnutého zápasu?

„V psychice. Vůbec jsme nezvládli první půli a přes veškeré pokusy s tím něco udělat se žádný z hráčů nechytil, nikdo nezavelel k útoku a nevzal to na sebe. Nešlo nám to. Selhali jsme ve všech směrech, ale hlavně v útoku,“ vrátil se k poločasové blamáži.

Na startu druhé půle se zdálo, že se Zubří trochu chytá a dokázalo stav 19:10 korigovat na 19:14.

„Ano, tam jsme se na chvíli oklepali, ale tušil jsem, že to budeproblém. Ztrácet na Baník deset gólů je zkrátka moc. Tohle v play-off nemá šanci,“ zalitoval.

Pokud by měl hledat zlom v celé sérii, vrátil by se pochopitelně do zuberské haly.

„Zlomem byla asi už ta koncovka první půle hned v úvodním utkání. Měli jsme udržet vedení o tři góly, které jsme si vybudovali, ale nepochopitelnými chybami jsme jej ztratili. Naopak kluky z Karviné to nakoplo a dotáhli to nakonec k výhře,“ vrátil se Titkov k prvnímu zápasu.

Když už zmínil psychiku, jak se jeho svěřencům nastupovalo ke třetímu zápasu po domácí ztrátě a vedení 2:0 pro Karvinou?

„Upřímně, nebylo to nic moc. Ale věděl jsem, že pokud udržíme laťku naší útočné hry aspoň na takové úrovni jako u nás v Zubří, tak bychom tady měli sehrát rovnocennou partii. V obraně to bylo celkem dobré celou sérii, jenže v útoku jsme dnes úplně propadli,“ povzdechl si.

Odpověděl i na čistě hypoteticky dotaz, když v Zubří věděli, že se jim dlouhodobě na Karvinou v play-off nedaří, proč se v posledním kolezákladní části tolik snažili porazit Plzeň, kterou díky tomu odsunuli na třetí místo a do dvojice s Lovosicemi?

„Vím, kam tím míříte, ale lidem bychom asi pak těžko vysvětlovali, že jsme schválně hráli blbě, abychom se vyhnuli Karviné. Hráli jsme prostě na vítězství, chtěli jsme tu Plzeň porazit. Je to tak, že na nás prostě zase vyšla Karviná a zase jsme to nezvládli. To je holý fakt,“ zakončil zklamaný Andrej Titkov.

Více ZDE