Zklamaný Randýsek: Byli jsme málo důrazní

Zubří – Velmi zklamáni byli po sobotní porážce zuberští házenkáři, podle kterých bylo v jejich silách šampiona porazit. „Byli jsme ale málo důrazní v obraně, hlavně v prvním poločase. Nechali jsme soupeře dělat, co chtěl. Stříleli z volné ruky, naopak my nezavírali prostor a to se pak brankáři špatně chytá,“ uznal domácí Štěpán Randýsek, který přispěl v utkání dvěma góly.

Především Vocásek vám dělal největší problémy.

Nedařilo se nám pokrýt střelce z dálky, což byl největší problém. Nám se do hry nemohl zapojit zraněný Libor Horut, který dokáže z dálky vystřelit, když to ostatním nejde. Naopak soupeři tam spadlo z dálky v podstatě všechno. Vocásek měl prostě svůj den a využil toho.

Přesto se vám několikrát podařilo dotáhnout na dostřel, ale rozhodující krok k vyrovnání se vám nepodařil. Proč?

Nechci se opakovat, ale bylo to pořád to samé celý zápas. My jsme se na ty branky nadřeli mnohem více než Jičín. Když už jsme se dotáhli, zase jsme dostali jednoduché góly. Navíc tam byly nějaké vyloučení, hlavně červená karta pro kapitána Bechného.

Nebylo přímé vyloučení příliš přísné?

Zákrok to byl určitě nechtěný. Tomáš byl zády, neviděl ho. Ale červená karta to asi byla, ovšem úmysl v tom nebyl. Zákrok se stal na 15 metrech, tedy daleko od branky nebo nějaké vyložené šance.

Rozhodčí nasadili tvrdý metr hned od začátku. Cítil jste to tak?

Ano. Asi nechtěli, aby se zápas nějak zvrhnul. Tak zvolili přísnější metr. Přece jenom zápasy s Jičínem bývají dost vyhecované.

V příštím kole vás čeká duel s pražskou Duklou. Věříte pořád v první šestku, která zaručuje boj o titul?

Pořád věříme! Bodové rozdíly nejsou velké a my musíme hlavně vyhrávat domácí zápasy. Dneska se to sice nepovedlo, ale je třeba to hodit za hlavu a připravit se na Duklu. Minulý rok se s námi už taky nepočítalo a nakonec jsme mezi nejlepších šest proklouzli.