Zítra s Brnem o důležité body (přímý přenos)

SKKP Handball Brno (5. místo, 22 bodů) – HC ROBE Zubří (2. místo, 30 bodů)
Sobota 11. března 2017, 18.00 hod.
První vzájemný zápas sezony 2016/17: ZUB – BRN 29:27 (16:13)

Zdeněk Missbach, trenér Handball Brno: „Zubří má výborně organizovanou obranu dvoumetrových obránců a rychlý přechod do útoku. To jsou dva hlavní body, na které se musíme tento týden zaměřit. Jedná se o velmi kvalitního soupeře. Věřím, že v domácím prostředí zabojujeme a odehrajeme kvalitní utkání.“

Jan Musil, křídlo SKKP Handball Brno: „V sobotu nás čeká utkání proti velmi kvalitnímu týmu Zubří, které je stále ve hře o první místo, to ho ve střetnutí s námi staví do role favorita. My ale rozhodně nepřistoupíme k utkání lehkovážně a s pocitem, že již není o co hrát. Naopak se porveme o cenné vítězství, které by bylo psychickou vzpruhou před vstupem do play-off.“

Andrej Titkov, trenér HC ROBE Zubří: „V Brně nás nečeká jednoduché utkání, to si moc dobře uvědomujeme. Výkony Brna jsou v této sezóně stabilní a právem patří do první šestky soutěže. Lídry soupeře jsou bezesporu Hastík s Bavlnkou. Každopádně každý z klubů má momentálně za cíl vytvořit si co nejlepší pozici pro play-off, nás nevyjímaje. Pro úspěch uděláme maximum.“

Jakub Douda, spojka HC ROBE Zubří: „Pro mě, jako brněnského rodáka, je tato konfrontace vždycky trošku speciální. Navíc zápas s Brnem může rozhodnout o našem konečném postavení v tabulce, tedy i o pozici pro play-off. O zápletku je určitě postaráno. Víme o silných i slabších stránkách soupeře, rozhodne to, do jaké míry dokážeme dodržet taktické pokyny trenéra.“