Získali jsme posilu Duška Trifunoviče

Zubří – Mimořádně zajímavou posilu ulovili do svých řad házenkáři Gumáren Zubří. Kabinu úřadujícího mistra republiky, který letos zatím neprožívá zrovna dvakrát dobrou sezonu, posílila 23letá spojka Duško Trifunovič.

Srbský házenkář s černohorským pasem, který celou dosavadní kariéru působil v Černé Hoře a má i spoustu zkušeností z evropských pohárů, odehrál v minulých dnech za Zubří tři přípravné zápasy. V nich se osvědčil natolik, že se obě strany hned domluvily na spolupráci. Kromě Trifunoviče koketovalo Zubří ještě s jedním slovenským házenkářem, se kterým se ale nedohodlo.

„Duško byl volným hráčem, na testech u nás se hned zařadil mezi lídry a byli jsme velmi spokojeni. Když se vešel i do našich omezených ekonomických možností, hned jsme s ním podepsali smlouvu. Věříme, že bude velkou posilou,“ informoval o příchodu balkánského házenkáře do Zubří sportovní ředitel klubu Jiří Mika, jenž hrál v přestupu jednu z hlavních rolí.

„Trifunoviče nám doporučil agent, se kterým spolupracujeme a který dělal například přestup našeho Michala Kasala do Barcelony nebo Milana Maliny do Francie. Viděl jsem nějaká videa jeho zápasů a vypadal velmi dobře. Na zkoušce u nás se také jevil výborně. Jsme rádi, že jsme to dotáhli a je naším hráčem,“ pokračoval Jiří Mika. Na 190 centimetrů vysokou spojku měl jen samá slova chvály.

„Je to střelecky dobře disponovaný a inteligentní hráč, což ostatně naznačily už jeho přípravné zápasy. Hned v tom prvním dobře pochopil všechno potřebné a byl vidět,“ podotkl sportovní ředitel klubu. Stávající sezonu načal Trifunovič v klubu RK Mojkovac v Černé Hoře, loni hrál za tým RK Sutjeska Nikšič, se kterým hrál i mezinárodní balkánskou ligu SEHA.

„Právě z ní jsem viděl některé jeho zápasy, ve kterých byl výborný dopředu a hlavně také dozadu, což je dost důležité,“ přiblížil Mika čerstvou a atraktivní novou akvizici Gumáren Zubří. Z příchodu balkánského borce měl radost i trenér týmu Jiří Mičola. Po letním exodu hráčů po zisku titulu a nedávném odchodu kanonýra Jurky do Hlohovce tak přišla na řadu konečně také pozitivní zpráva.

„Duško se mi jevil velice dobře. V přípravných zápasech ukázal svůj přehled, kreativitu a dobře do týmu zapadl. Proto jsem rád, že se to dotáhlo do konce,“ pochvaluje si kouč Jiří Mičola novou posilu, která si v kariéře zahrála ve všech evropských pohárech vyjma Ligy mistrů – tedy Pohár EHF, Pohár PVP i Challenge Cup (dohromady v nich nastřílel 48 branek).

Duško Trifunovič odehrál se svým novým klubem za poslední týden tři přípravné zápasy. Nejprve Zubří porazilo Kopřivnici (39:30), v Hranicích poté nejprve porazilo Lovosice (27:24) a pak prohrálo s Bratislavou (36:37). Další várku přípravných utkání před opětovným startem extraligy zajistí středeční přípravný duel ve Zlíně a víkendový turnaj ve slovenském Hlohovci.

DUŠKO TRIFUNOVIČ

Narozen: 19. května 1989 v Berane (Černá Hora)

Výška 190 cm

Pozice: levá spojka