Získali jsme ocenění na sportovci roku 2018 okresu Vsetín!

Ve středu 6. března 2019 se ve vsetínském domu kultury slavnostně vyhlašovala anketa Nejúspěšnější sportovec roku 2018. Ocenění si převzali také zástupci extraligového házenkářského týmu Robe Zubří. Pro ocenění si přišli jednotlivci i týmy v kategoriích mládeže, dospělých či handicapovaných sportovců, trenéři, fotbalová osobnost a také hvězda Deníku, kterou svým hlasováním zvolili čtenáři Valašského deníku.

Nejvíce hlasů od nich už potřetí v řadě získal vzpěrač a rekordman Jiří Orság z TJ Sokol Karolinka. K jeho největším loňským úspěchům patří dvě stříbrné medaile z mistrovství Evropy v Bukurešti 2018 v nadhozu výkonem 236 kilogramů a ve dvojboji výkonem 417 kilogramů.

V kategorii handicapovaných sportovců ocenění převzala Miroslava Obrová ze Vsetína, loňská vítězka Českého poháru, držitelka několika medailí z mezinárodního Mistrovství České republiky a světových soutěží a pokořitelka českých rekordů v hodu diskem a oštěpem. Atletice vozíčkářů, konkrétně vrhu koulí, hodu oštěpem a diskem se věnuje pátým rokem, v současné době bojuje o účast na příští paralympiádě.

Ocenění:

v kategorii trenér: Mgr. Jiří Mika

v kategorii kolektiv mládež: Starší dorost HC ROBE Zubří 

v kategorii kolektiv dospělí: Muži HC Robe Zubří 

 

banner2