Ze Zubří přímo do Ligy Mistrů! Šimon Mizera přestupuje do norského Elverumu

Dovolte, abychom vám oznámili, že od příští sezóny náš Šimon Mizera oblékne dres norského giganta – Elverum Handball!

Šimon v létě přestoupí do týmu pravidelného účastníka Champions league. Smlouvu podepsal na tři roky (do 2025).

Elverum Handball je klub založený v roce 1946 a sídlí ve stejnojmenném norském městě Elverum, jenž leží asi 150 km severně od metropole Osla. Klub dlouhodobě působí v norské nejvyšší soutěži REMA 1000 – ligaen a je jejím mnohonásobným šampionem. Mimo tuto soutěž klub z Elverumu působí pravidelně v evropských pohárech a je pravidlem, že se v posledních letech jedná o nejprestižnější házenkářskou soutěž světa – Ligu Mistrů. Současným koučem družstva je bývalý vynikající hráč Borge Lund, kterého si pamatujeme především v dresech německých velkoklubů THW Kiel, Rhein-Neckar Lowen, Fuchse Berlin a dalších. Elverum hraje své zápasy v moderní multifunkční hale, která nese název Terningen arena.

Komentář HC Zubří: Všichni jsme již nějakou dobu cítili, že pro Šimonův herní rozvoj je velmi důležité, aby udělal v kariéře další postupný krok a posunul se do kvalitnější soutěže tak, aby mohl nadále rozvíjet svůj talent v plně profesionálních podmínkách. Zároveň jsme však nechtěli nic uspěchat a dá se říct, že klub i hráč čekali na tu správnou chvíli a správnou nabídku, která teď přišla. Jednání s norským klubem bylo velmi profesionální, vstřícné a rychlé.

Komentář Elverumu: „Jde o mladého brankáře, který se již prosadil do českého národního týmu. Je to atletický typ, trochu mix Martina Galii a Andrease Palicky. Můžeme od něho čekat velkolepé zákroky.“ Za celý klub přejeme hodně úspěchů a ať se daří, Šimone!