Zdolali jsme Lovosice!

Domácí do zápasu nastoupili chladně a neproměňovali šance. Stav byl sice v 7. minutě 6:4 pro domácí, ale až do 20. minuty Zubří neskórovalo. Zato hosté rychlými góly odskočili a ve 20. minutě byl stav utkání 7:10. Do šaten se odcházelo, když na výsledkové tabuli svítilo 12:14. Do 42. minuty Lovosice vedly, v této minutě přišel ale zlom, skóre bylo nerozhodné 17:17. Poté už byla k vidění vyrovnaná házená, kde v posledních pěti minutách Zubřané strhli skóre ve svůj prospěch a třemi rychlými góly rozhodli o výhře.

HC ROBE Zubří – HK FCC Město Lovosice 26:23 (12:14)

Nejlepší střelci: Hrstka 6/1, Vlk 5, Zeman a Přikryl po 4  – Jonáš 7, Malý 6, Klimt 5/3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/2 – 3/3. Vyloučení: 8:6. Diváci: 562.

Dušan Poloz, trenér HC ROBE Zubří: „V prvním poločase hra nebyla optimální. Viděli jsme v něm dozvuky minulých zápasů. Je to ještě kostrbaté v souhře dvojic a trojic. Pak už zcela souhlasím s kolegou, když jsme ve druhém poločase dokázali uhrát v oslabení 6 proti 4 remízu, to nás nakoplo. Také zákroky Milana Maliny. Tento výkon jsme potřebovali a určitě nám pomůže v dalších utkáních.“

Jan Landa, asistent trenér HK FCC Město Lovosice: „V první řadě gratuluji klukům ze Zubří k vítězství. Rozhodně si za tím šli v posledních 15 minutách víc než my. Rozhodující faktor byl určitě ten, že jsme nedokázali naskočit do druhého poločasu, kdy jsme nevyužili přesilovky 6 na 4, nedali jsme vyložené šance a zvedli jsme tak diváky i Zubřany na hřišti. Když táhne celá hala zuberský tým, tak je tady vždy těžké hrát. Nakonec to dopadlo tak, jak jsme si nepřáli.