Zase budeme hrát o medaile, věří Mičkal, křídelník Zubří

Předčasný konec trenéra Jiřího Mičoly extraligové házenkáře Gumáren Zubří překvapil. „Dvě utkání před koncem sezony to nebylo příjemné, ale naštěstí jsme zápas v Plzni zvládli,“ povídal křídelník Tomáš Mičkal po remíze v Plzni 30:30, která přinesla Zubří první venkovní bod v nadstavbě o titul.

zubri_jicin_0171

Jak jste vnímali v kabině situaci okolo trenéra Mičoly, který byl nejprve sesazen na post asistenta a poté sám odstoupil?

Jsme hráči a vzali jsme to, jak to je. Ale už během sezony jsme vytušili, že trenér pokračovat asi nebude.

Měli jste s ním nějaké rozepře?

Hráči budou na trenéra vždycky nadávat. Nebylo to růžové, ale žádné konflikty jsme mezi sebou neměli.

Hlavním trenérem v Plzni byl Mičolův asistent Kořínek. Bylo to v něčem jiné?

Změna byla. Hráli jsme rychleji, hodně na brejky, což nám prospělo. Vletěli jsme na Plzeň a tím jsme ji zaskočili.

Vedli jste 14:8, ale nakonec jste museli dát poslední gól, abyste srovnali.

Byli jsme v laufu. Až překvapivě se nám dařilo. Pak jsme ale začali kupit technické chyby. Chtěli jsme hrát dopředu na jednu nahrávku, balony však létaly do autu. Zase nás podržel brankář Orság, který chytal famózně. Skóre se tahalo. Před utkáním bychom bod brali, ale vzhledem k jeho průběhu je pro nás ztrátou.

Je před vámi poslední zápas sezony doma s Hranicemi a lepší než pátí po něm skončit nemůžete. Najdete ještě motivaci?

Je to derby. A i když Hranice ještě hrají o medaile, nic jim nedarujeme. Budeme se chtít se svými fanoušky rozloučit pěkným zápasem a vítězstvím.

Jak hodnotíte sezonu?

Byla průměrná. Po loňském titulu se skládal nový mančaft a hledali jsme se. Postup do šestky jsme sice splnili, ale mohli jsme skončit výše.

Jaké budete mít ambice v té příští?

Věřím, že budeme zase útočit na nejvyšší příčky. Co se s námi předběžně vedení bavilo, tak mají stejný cíl. Mančaft není špatný. Musíme zabrat v přípravě a pod novým trenérem se sehrát. Páté nebo šesté místo v Zubří nikoho nezajímá. Jsme zvyklí hrát o medaile.

Záležet však bude na tom, jestli se podaří udržet tým pohromadě. Vy sám zůstáváte?

Mám na rok platnou smlouvu, a pokud mě budou chtít, tak ano. Někteří kluci smlouvy řeší, ale všechno je teprve v jednání.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/tomas-mickal-o-sezone-hazenkaru-zubri-d88-/hazena.aspx?c=A130210_160938_tenis_bem