Začátek zimní přípravy povede Jakub Bambuch, jak vyhlíží leden náš kondičák?

Zuberské áčko odstartuje zimní přípravu 4. ledna 2023. Úvodní fázi této části sezóny bude mít na starost primárně Jakub Bambuch, kondiční trenér HC Zubří. Kuba se již několikátým rokem podílí na fyzické a silové přípravě místních házenkářů a nyní ho čeká nelehký úkol. Všichni moc dobře ví, jak obsáhlá marodka zuberských mužů je. Společně s kondičním trenérem se budou snažit naši fyzioterapeuti a maséři dostat extraligový tým do co nejlepší formy. Zároveň bude klíčová prevence zranění.

Jak bude probíhat první týden zimní přípravy?

„Budeme pozvolna začínat, tréninky budou spíše adaptační. Budeme se snažit postupně začleňovat zraněné hráče.“

Na co se jako kondiční trenér budeš chtít zaměřit nejvíce?

„Budeme se s fyzio týmem soustředit na prevenci zranění u zdravých hráčů a pokusíme se je dostat do optimální fyzické kondice před náročným jarem.“

Co je pro zimní přípravu nejdůležitější?

„Musíme se dostat na takovou fyzickou úroveň, abychom z ní mohli čerpat po zbytek sezóny. V průběhu sezóny je to vždy jen o ladění formy, není tam moc prostor na nějaký razantní posun. Teď ale prostor máme, takže si na tom dáme záležet.“

Jak budete s fyzio týmem uvolňovat zraněné hráče zpět do ostrého tréninku?

„U nich to bude hodně individuální, ta zranění jsou různá a každý hráč z listiny zraněných vyžaduje speciální přístup. Někteří by mohli nastoupit už na začátku zimní přípravy, u některých je to složitější. O všem budeme naše fanoušky informovat.“

Co vidíš jako stěžejní body přípravy v rámci prevence zranění?

„Nejdůležitější pro naše hráče byl delší odpočinek přes vánoční svátky, především kvůli psychické stránce. Věřím, že si každý odpočinul a všichni jsou připraveni dát do tréninku maximum.“

O přípravných utkáních vás budeme informovat zde na webu a na našich sociálních sítích FB + IG.