Za vítězstvím proti Frýdku táhli Zubří bratři Mizerovi!

Před zápasem domácí avizovali, že chtějí zopakovat slušný výsledek z minulého kola a pokračovat na vítězné vlně. Spoléhali se na přípravu, kterou nepodcenili a připravili se na svého soupeře, jak nejlépe mohli. Zápas začali lépe domácí, kdy vedli 3:1, avšak vzápětí Frýdek dokázal srovnat. Zubří se muselo vyrovnat se ztrátou Marka Hlinky, který se zranil na začátku zápasu. Byla k vidění velice rychlá a pohledná házená, kdy se oba celky dokázaly prosazovat v útoku. Na domácí straně byla obrana držena jistými zákroky Šimona Mizery. Za stavu 9:7 si vzali svůj první oddechový čas hosté. Po něm přišlo z jejich strany snížení skóre. Domácím vycházely snad všechny akce v útoku a v 20. minutě vedli Valaši 11:8. Následně domácí polevili a Frýdek dokázal dvakrát za sebou skórovat. Důležitým článkem domácí obrany byl Šimon Mizera, který držel domácí a Frýdku dělal extrémní problémy, kdy chytal jeden náskok za druhým. Naopak jeho dvojče Bohdan držel střelecké úspěšnosti Zubří v útoku, kdy se svými přesnými střely stal nejlepším střelcem domácích. Sice ho doprovázely celý týden problémy s ramenem. I přes tyto obtíže mu nedělalo problém nasázet pěknou hromadu gólů. První poločas tedy skončil o 2 branky.

Druhý poločas začali lépe opět domácí a hned se dostali do čtyřbrankového vedení. V útoku jim to šlapalo, na obraně se jim dařilo díky Mořkovskému, který napadal frýdeckou rozehrávku. V 39. minutě to domácí dotáhli i na 5ti brankové vedení (20:15). Do poslední patnáctiminutovky lépe nastoupili hosté a větší náskok Zubřanů stahovali. V 19. minutě se mohli dostat dokonce Frýdečtí na ztrátu jen jednoho gólu, nicméně neproměnili trhák a Zubřané ihned zvýšili na třígólový náskok. Závěr utkání byl hektický, Frýdek dokázal snížit na 24:22, domácí si však vedení uhlídali a zaslouženě zvítězili 27:25.

11. kolo: HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 27:25 (14:12)

Nejlepší střelci: Mizera B. 7, Mořkovský 6, Jurka 4 – Chudoba 9/3, Choleva 3, Ondrušík 3, Sklenák 3

Rozhodčí: Horáček, Novotný

Sedmimetrové hody: 0/1-3/3 Vyloučení: 8:10

Zdeněk Verlík – SKP F-M: „Chtěl bych poblahopřát Zubří k vítězství, celý týden jsme se připravovali na útok i obranu. V prvním poločasu jsme darovali Zubří asi 6 balónů. V útoku jsme neproměňovali spoustu šancí, kde chytal výborně Mizera, který byl rozdílový hráč. Hodnotí se to těžce, protože ztrácíme body po našich technických chybách a neproměňování šancí.

Trenér domácího týmu Michal Tonar: „Těžké utkání, připravovali jsme se poctivě. Věděli jsme, že je Frýdek proti loňskému roku posílil, příchodem dosti zkušených hráčů. Chci poděkovat klukům za týmový výkon, za předvedení kvalitní hry. Od Šimona vzadu počínaje, přes fungující obranu i útok. Ve předu jsme převedli klidnou hru. My jsme dokázali udržet klid, když se to lámalo, bez technických chyb. Doufám, že si z toho vezmeme dobré věci. Celý tým to zvládnul. My teď máme prostor na přípravu na další zápas proti Brnu.“

text: Štěpán Krůpa | foto: Aleš Mičola