Z přestřelky ve Frýdku-Místku jsme vytěžili další body

V 18. extraligovém kole přivítali hráči Pepino SKP Frýdek-Místek na domácí palubovce třetí tým soutěže HC ROBE Zubří. Valaši byli celé utkání o několik branek napřed. Odvezli si tak zaslouženou výhru v poměru 35:30.

Od začátku byla k vidění velice rychlá házená, ve které na obou stranách útoky převyšovaly obrany. První minuty vyšly lépe hostujícím valachům, kteří se rychle ujali vedení 5:2. Tříbrankový náskok pak Zubří drželo i v následujících minutách. A po čtvrt hodině to bylo dokonce 13:8 pro hosty. Domácí trenér Daniel Valo na nepříznivý vývoj reagoval oddechovým časem. Po něm sice Frýdek-Místek snížil na 13:10, ale následně Zubří znovu odskočilo. Pět minut před koncem prvního poločasu vedlo 18:13. Domácí výběr ale v závěru prvního dějství zkorigoval na 16:19 ze svého pohledu.

Po změně stran se Zubří dostalo až do šestigólového vedení. Když na konci 37. minuty zvýšil Miroslav Jurka na 24:18, vzal si trenér Valo znovu time out. Frýdek-Místek v této části hry nedokázal stáhnout náskok soupeře, který stále vedl o šest gólů. Tak tomu bylo až do 45. minuty. Následujících pět minut ale domácí vyhráli 5:2 a rázem to bylo jen o tři branky. V posledních desíti minutách však Zubří žádné drama nepřipustilo. Naopak svůj náskok znovu navýšilo. Nakonec se mohlo radovat z vítězství v poměru 35:30.

18. kolo Extraligy: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 30:35 (16:19)

Nejvíce branek: Petrovský 11/5, Mucha 8, Ondrušík 4 – Jurka 9, Mořkovský 7/2, Palát 6

Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/2. Vyloučení v min: 6:8

Rozhodčí: Michal Hanák, Luboš Pavlíček

Celý zápis a průběh utkání zde

„Dneska to byl krásný, divácky atraktivní zápas, ve kterém útoky převyšovaly obrany. Hrálo se v neskutečném tempu, o čemž svědčí i celkový počet pětašedesát gólů. Jsme nesmírně rádi, že jsme takto vydrželi hrát celý zápas. Věděli jsme, že Frýdek hraje tímto způsobem. Rozhodly detaily a malé situace, v rozhodujících fázích nám to více vyšlo. Budu se opakovat, když řeknu, že se hrálo velmi útočně. Jsme moc rádi, že jsme získali další dva body, protože chceme ukořistit třetí místo v tabulce. Proto jsme do utkání šli s maximální koncentrací,“ uvedl po zápase trenér HC ROBE Zubří Peter Dávid.

To trenér našeho družstva Pepino SKP Frýdek-Místek Daniel Valo poznamenal, že jeho svěřenci hráli doma, takže chtěli zápas zvládnout a vyhrát. „Bohužel se nám to nepodařilo. A to hlavně z toho důvodu, že nám nefungovala obrana s brankáři. Pokud dáme třicet gólů, měli bychom vyhrát, ale když jich inkasujeme pětatřicet, je to takřka nemožné. Musíme ale uznat kvalitu Zubří, které vyhrálo zaslouženě, protože bylo lepší. Měli jsme problém i s jejich spojkami, kterým to tam padalo. Kluky ale musím pochválit za to, že bojovali až do konce a zápas nezabalili, byť Zubří bylo stále o několik branek napřed. To je pak po psychické stránce vždycky nesmírně náročné. A my jsme se nevzdali, za což si kluci zaslouží pochvalu,“ zdůraznil Valo.

zdroj: www.handball.skp.cz

Další utkání je na programu v sobotu 19. února. Hostíme brněnské Maloměřice, tradičně od 18 hodin.