Další komplikace v boji o šestku: Z Přerova si odvážíme pouze bod

Přerov, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří v nedělním utkání 19. kola TipGames extraligy pouze remízovali v Přerově 26:26. Pro úřadující mistry je to další těžká rána v honbě za první šestkou, která si v nadstavbové části zahraje o titul. Tři kola před koncem základní části jsou Valaši na osmém místě a na šestou Karvinou, která drží poslední vstupenku do bojů o titul, ztrácí tři body.

IMG_1813

Právě Karvinou přivítají Zubřané v dalším kole nadcházející sobotu.

PŘEROV – ZUBŘÍ 26:26 (15:14)

Na palubovce soupeře, jehož styl Zubřanům ani trochu nesedí, se hrál velmi vyrovnaný zápas s poněkud nešťastným koncem pro hosty. V prvním poločase se ani jeden z celků neutrhl do výraznějšího vedení a do šaten šli o něco spokojenější domácí, kteří vedli o branku. Ve druhém poločase na chvíli hostům zatrnulo, když se po deseti minutách hry dostali do čtyřbrankového manka, největšího v celém zápase.

„Nedali jsme pár gólovek, ztratili pár míčů a najednou jsme byli minus čtyři góly. Naštěstí se kluci z toho dokázali dostat a do zápasu se rychle vrátili,“ okomentoval nejtěžší moment utkání trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola. Po zlikvidování náskoku Přerova se naopak sami Zubřané v závěru utkání utrhli do dvoubrankového vedení (57. – 23:25).

„To byl moment, kdy jsme mohli zápas zlomit. Měli jsme tam jeden brejk na třígólové vedení, které už by podle mě rozhodlo, jenže jsme jasnou šanci neproměnili“ povzdechl si kouč Mičola. Valaši pak ještě na začátku poslední minuty kapitánem Bechným šli do vedení 26:25, ale domácí kanonýr Hradil ještě stihl vyrovnat na konečných 26:26.

Zubřané tak z Hané přivezli domů jen bod.

„Ze zápasu v Přerově jsme měli zdravý respekt a taky jsme čekali, že to bude těžké utkání. Přesně se to potvrdilo. Ze strany domácích to byla jejich typická „chozená“, domácí nás skutečně uchodili, přetlačili, navíc je podržel gólman Štolcar. My jsme se nedostali do takového tempa, jaké jsme potřebovali. Po stáhnutí čtyřbrankového manka jsme pak sami vedli o dvě a byli hodně blízko výhře, ale bohužel jsme to nedotáhli,“ bilancoval remízové utkání trenér Zubří.

Ztracený bod pro Zubří ještě stále neznamená definitivní konec nadějí na první šestku. Další zaváhání už si však už Valaši, kteří momentálně mají 18 bodů, nemohou dovolit. „Náš plamínek naděje už není tak velký, ale stále tam je. Do konce základní části chybí tři kola, ve hře je šest bodů. Stále jsme přesvědčen, že pokud získáme oněch šest bodů, budeme v šestce,“ přemítá Jiří Mičola.

Tři zápasy před koncem základní části už však Zubří nemá vše jen výhradně ve svých rukou. Tato varianta případného postupu na 24 bodů však už v sobě bohužel pro Zubří zahrnuje i jeden neúspěch Karviné, která by v posledních třech kolech kromě prohry v Zubří musela ještě ztratit bod buď v Hranicích nebo v Jičíně.

Zubří: Orság, Koleček – Bechný 5/2, Aspridis 4, Randýsek 4, Mičkal 3, Horut 3, Václav 2, Trifunovič 2, Šlachta 2, Dědek 1, Pernica, Šustáček, Hub.

Nejvíce branek Přerova: Hradil 9/4, Kavka 5, Pernička 4/1.

Další výsledky: Frýdek-Místek – Jičín 29:30, Brno – Kopřivnice 25:21, Dukla Praha – Lovosice 19:18, Plzeň – Hranice 22:28.

zdroj:valassky.denik