Z nového trenéra máme velký respekt, přiznává zuberský kapitán Bechný

Za sebou má deset dnů své dvanácté letní přípravy, kapitánovi extraligových házenkářů Gumáren Zubří Tomáši Bechnému je však dávno jasné, že bude úplně jiná než ty předchozí. „Byli jsem zvyklí běhat po venku, teď jsme dostali míč už první den,“ popisuje zkušený zuberský pivot první tréninky pod novým srbským koučem Miroslavem Ćelićem.

Bechnému i jeho spoluhráčům se tahle novinka zamlouvá. „Pro většinu je běhání v terénu neoblíbená činnost,“ přiznává kapitán Zubří. Že by však kvůli tomu mužstvu v sezoně chyběla fyzická kondice, se neobává. „Trénujeme denně dvě a půl hodiny v plné rychlosti.“ Ćelić se okamžitě pustil do nácviku nových herních prvků. „Je to hodně kreativní,“ pochvaluje si nejlepší střelec Zubří předchozí sezony.

IMG_4780

Profesionalita. Tohle slova podle Bechného srbského trenéra nejlépe vystihuje. „Vyžaduje od nás stoprocentní koncentraci. Občas se stane, že někoho okřikne. Máme z něho velký respekt,“ líčí Bechný. „Je vidět, že má spoustu zkušeností. Může nám hodně pomoci, naučí nás nové věci a třeba zase zaútočíme na medaile.“

Rodák z Kruševace s hráči zatím komunikuje prostřednictvím překladatele Mihajla Nešoviće, který je po matce Čechem a po otci Srbem. „Něco ale pochopíme sami, srbština je trochu podobná češtině,“ připomíná Bechný, jehož Ćelić občas také využívá jako tlumočníka svých představ. Oba totiž umějí německy.

Od pátku bude kouč Bechného služby potřebovat ještě častěji. Už bez překladatele Nešoviće vyrazí házenkáři Zubří na týdenní soustředění do Velkého Meziříčí a pak se přesunou do Rakouska ke třem víkendovým přípravným zápasů s Linzem a Kremží. „Bude to jenom na nás,“ pousmál se Bechný.

Zdroj: http://sport.idnes.cz/zubersky-kapitan-bechny-o-hazenkarskem-kouci-eli-ovi-pcw-/hazena.aspx?c=A130725_085932_hazena_par

banner2