Z derby odchází šťastnější Karviná

V pátém kole se utkaly všem známí soupeři. Nespočet vyrovnaných vzájemných zápasů v minulosti i minulé play-off. To vše spojuje Zubří a Karvinou. Odvěcí rivalové se proti sobě postavili před kamerami ČT sport v netradičním čase v pátek večer.

Začátek zápasu se jevil lépe pro domácí, kteří si drželi větší odstup. V 11. minutě si za stavu 7:3 musel vyžádat time-out hostující kouč Michal Brůna. Efekt oddechový čas nepřinesl hned, dokonce se Zubřanům podařilo z ruky Mořkovského navýšit skóre na rozdíl pěti gólů. Poté Karviná dokázala vstřelit 3 góly za sebou (8:6). Valaši udržovali náskok až do 20. minuty, kdy Solák vsítil osmou branku Baníku, načež musel své svěřence při oddechovém času uklidňovat pro změnu domácí trenér Peter Dávid. Od té chvíle se skóre nijak zvlášť nelišilo. Nevídaným momentem se stalo vyběhnutí Maliny z brány ve 27. minutě. Jeho dobré úmysly při snaze vypíchnout balón při karvinském trháku ho však stály další působení v zápasu, viděl totiž červenou kartu. Domácí svatyni tak střežil až do konce zápasu pouze Mizera. Do konce poločasu se nic extra nestalo a celky odcházely do šaten smírně za stavu 14:14.

Během prvních 10ti minut druhé půle nebyl k vidění dostatek gólů. Na konci jedenácté minuty ještě naposledy vedli domácí o dvě branky. Poté přišel nástup Karviné. Neproměněné sedmičky, zahozené šance a ukvapená střelba Zuberských tak zajistila na poslední minuty Karviné klid a výhru. Byť bylo právě Zubří týmem, který poslal do sítě poslední trefu, byla to jen kosmetická úprava skóre.

Karviná ukázala, že je více vyspělejším celkem a zaslouženě bere oba body. Pro oko diváka to však byl hezký páteční večer při tradičním derby Valachů se Slezany.

5.kolo: HC ROBE Zubří – HCB Karviná 25:28 (14:14)

Nejlepší střelci: Mořkovský 9/5, Jurka, Mika a Havran 3 – Patzel 6/2, Mlotek, Užek, Solák a Skalický 4

Rozhodčí: Fukala Přemysl, Mohyla Radek

Sedmimetrové hody: 5/8 – 2/2 Vyloučení: 4:10 (přímá ČK Malina)

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: „Gratulace Karviné. Karviná je silnější, my jsme předvedli maximum, co v nás je. Bohužel jsme dobrý nástup do druhého poločasu nevyužili, bylo to o kvalitě soupeře. Musíme se poučit z chyb, byla to velká škola. Budeme stále makat, abychom se dostali do play-off. Jde vidět, jak nám chybí Dokoupil s Palátem. Byl jsem strašně překvapen, že i když jsme prohráli, tak fanoušci děkovali. Byla to dobrá ukázka české házené.”

Trenér hostujícího týmu, Michal Brůna: „Jsme rádi za dva body a že jsme to zvládli, zápas byl velice těžký. I pro každého soupeře to zde bude pokaždé těžké. Gratuluji Zubří k výkonu, jsou mladí, bojují. Atmosféra je tu podobná jako v Karviné. Je to super.”