Z bídného výkonu v Brně si vezeme do domácí odvety enormní manko

Zlomové momenty: Začátek utkání byl dle předpokladů vyrovnaný, pak se ale domácí odpoutali od soupeře a během pár minut si vybudovali sedmigólový náskok. Ten vydržel až do poločasu, což položilo základ k úspěchu Kéniku. Zubří navíc nezachytilo vstup do druhé poloviny, Brno dalo čtyři góly bez odpovědi hostů a neustále se hnalo do útoku. Domácí nakonec po kanonádě zvítězili 39:25.

Zajímavost zápasu: Domácí zapsali 39 branek, což se odrazilo i na individuálních statistikách. Kénik měl hned dva střelce s dvouciferným počtem tref.

Nejlepší střelec: Kénik táhli desetigóloví Luka Vukićević a Martin Kocich. Zubří sázelo na Tomáše Mičkala, jenž proměnil pět sedmiček, ke kterým navíc přidal čtyři trefy ze hry.

Co výsledek znamená: Díky obřímu náskoku si Brno vybudovalo skvělou pozici do odvety. Zubří čeká na vlastní palubovce velmi složitý úkol.

1. kolo nadstavby: SKKP Handball Brno – HC ROBE Zubří 39:25 (21:14)

Nejvíce branek: Kocich 10, Vukićević 10, Kukulovski 8 – Mičkal 9, Randýsek 3, Bajer 3

Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5

Vyloučení: 3:4. ČK: Kucsera, Cibulec (ZUB), Diváci: 217

Rozhodčí: Přemysl Fukala – Radek Mohyla

Detail zápasu

Vojtěch Drápela, trenér SKKP Handball Brno: „Zubří sice přijelo v oslabené sestavě, ale pro nás se nic neměnilo, protože jsme tuto sérii chtěli rozhodnout doma. Ale nechci to zakřiknout, jsme teprve v poločase. Celý zápas jsme hráli to, co jsme chtěli. Věděli jsme, že má Zubří užší rotaci, proto jsme celý zápas tahali a nenechali je vydechnout. Jsme velmi spokojení, ale máme před sebou ještě odvetu, kterou budeme chtít vyhrát, a zároveň chceme potvrdit domácí zápas.“

Adam Stein, pravé křídlo SKKP Handball Brno: „Chtěli jsme navázat na naše velmi dobré výkony s Karvinou. Potvrdili jsme, že na to máme. Hráli jsme přesně to, na co jsme se celý týden připravovali, drželi jsme tempo. Sedlo nám to v obraně, čímž jsme si pak získali nějaké větší sebevědomí vepředu, kde jsme si vytvořili nádherný náskok do odvety, za což jsme velmi rádi.“

Josef Mazáč, trenér HC ROBE Zubří: „Já bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství. Nám po sérii s Lovosicemi odpadli další hráči (Palát, Kyryljuk, Přikryl), takže jsme dali šanci i starším dorostencům, což ale určitě není důvod k výmluvám. To, co nás zdobilo v utkáních s Lovosicemi, jsme nepředvedli, byli jsme bojácní až ustrašení, nevyhrávali jsme osobní souboje, takže tomu odpovídalo postupné navyšování skóre domácích. Velmi špatný výkon, měli jsme se tady bít o lepší výsledek a ukázat zuberské srdce, které tam nebylo.“

Tomáš Mičkal, levé křídlo HC ROBE Zubří: „Samozřejmě musím pogratulovat domácím. Jeli jsme sem v sestavě, jaké jsme jeli, ale i tak jsme chtěli domů dovézt dobrý výsledek směrem k odvetě. Asi je hotovo, musel by se stát zázrak, abychom to doma otočili. Jsem zklamaný z celkového přístupu. Byli jsme tu sice s mladším kádrem, ale i tak jsme se o to měli porvat, a to tam nebylo.“

Domácí odveta je na programu v sobotu od 18h!