Výsledky turnaje v polském Ostrowu

V sobotu v neděli jsme byli pozvání na turnaj do polského města Ostrow Wielkopolski. Místní KPR Ostrovia hostil turnaj stejného formátu jako minulý týden Považská Bystrica, tedy semifinále a boje o umístění. Nejdříve jsme se utkali s domácím celkem, druhé semifinále odehráli Kalisz a Glogów.

Arged Rebud KPR Ostrovia – HC ROBE Zubří 39:36 (20:19)

Na úvod turnaje jsme změřili síly s domácím týmem, který se aktuálně nachází na 9. místě Superligy. Začátek zápasu byl jasně v rukou domácích, kteří vedli 6:0. Nicméně polevili a my jsme se příležitosti chytli. Během 15 minut jsme otočili stav zápasu a vedli 7:8. Od té doby jsme byli domácím rovnocenným soupeřem. Stále však byl znát silová převaha na straně Ostrowa. Druhý poločas nabídl rovněž vyrovnanou partii. O něco šťastnější byli domácí, kteří od 45. minuty začali navyšovat skóre na konečných plus 3 v jejich prospěch.

Sestava a branky: Dufek, Krůpa – Přikryl, Kucsera 2, Randýsek 1, Mika 7, Přerovský 1, Mičkal 5, Cibulec 2, Palát 1, Pšenica 2, Šišák 1, Krupa O. 4, Kyryljuk 4, Holčák, Bajer 6

SPR Chrobry Glogów – HC ROBE Zubří 37:29 (15:16)

V nedělním souboji o 3. místo jsme narazili na Glogów, který prohrál o jedinou branku s týmem Kalisz. V tomto utkání jsme předváděli velice pestrou útočnou hru ve spojení s kvalitní obranou. Herně jsme na tom byli o něco lépe než soupeř. K vidění byla opravdu pohledná házená. Do šaten se šlo s vedením o jednu branku. Se začátkem druhé půle ale přišel naprostý výpadek. Chrobry Glogów se rychle dostal do vedení, posléze i většího náskoku. Nám už došly síly a polskému soupeři jsme jen horko těžko mohli odolávat. Obraz zápasu se bohužel nijak nezměnil a 3. msto si tak zasloužil polský celek.

Sestava a branky: Dufek, Krůpa Š. 1 – Přikryl, Kucsera 1, Randýsek 1, Mika, Přerovský, Mičkal 6, Cibulec 2, Palát 2, Pšenica 3, Šišák, Krupa O. 3, Kyryljuk 5, Holčák, Bajer 4