Výhry dorostenců, remíza mužů B

V minulém víkendu sehrála naše tři mládežnická družstva své zápasy doma. Mladši a Starši dorost bodoval naplno, Muži B vybojovali bod za remízu s MHK Karviná

HC Zubří:KP Brno 43 : 26 (17 : 12) 1. liga ml. dorost

Družstvo mladšího dorostu v prvním domácím utkání narazilo na soupeře z Brna, který
v minulém kole vyhrál v Lovosicích. Brňané drželi s našim dorostem krok do dvacáté minuty první půle, potom jsme zlepšeným výkonem odskočili na pětibrankový rozdíl v poločasu.
Druhý poločas už byl plně v režii našeho družstva a bylo otázkou, jakým rozdílem utkání skončí. Příjemně překvapili noví hráči Radek Číž, Daniel Mařík a brankář Sčotka.

Sestava a branky: Krupa, Sčotka – Dořičák F. 7, Mařík 7, Číž 6, Kašpárek 6, Vavrys 4,
Havran 4, Sedláček 3, Knedla 3, Dostál 2, Tejzr 1,
Havel, Matějovič.
Trenér: Koleček Jan

HC Zubří:HC Zlín 27 : 25 (13 : 17) 1. liga st. dorost

Utkání jsme začali s malým důrazem v obraně a nesoustředěností v zakončení. Velké množství individuálních chyb na naší straně se neslo prakticky celým utkáním. Díky tomu se soupeř dostal do zápasu a euforickým výkonem zaslouženě v poločase vedl 17:13.
Přesto, že druhou půli se nám podařilo částečně naplnit představy o fungování obrany a přechodu do rychlého útoku, náš výkon zůstal hluboko pod možnostmi jak družstva, tak jednotlivých hráčů. Mírným zlepšením ve druhé půli jsme nakonec zvítězili 27:25. Spokojeni tak můžeme být maximálně s výsledkem, na herním výkonu družstva je potřeba ještě hodně pracovat.
Družstvo se musí v letošní sezóně vypořádat s odchodem některých opor – Michal Kasal, David Poloz, Jakub Koňařík, a částečně i Lukáš Václav který již dostává prostor v „A“ družstvu mužů. I přes tyto skutečnosti, musí mít na dále družstvo ty nejvyšší ambice.

Sestava a branky: Kovanda, Krupa -Douda 8, Válek 6, Zahradníček 5, Hub 4/1, Pšenica M. 2, Kučera 2, Cabák, Číž, Kašpárek, Havran, Sedláček, Dopita.

Trenér: Kořínek Aleš

HC Zubří B:MHK Karviná 26: 26 (16 : 14) 2. liga Muži SM

Od prvních minut vyrovnané utkání, které mělo i házenkářskou kvalitu. A to jak díky individualitám na straně naší, tak na straně MHK Karviná. V první půli se nám dařilo prosazovat se dobrou kombinační hrou v postupném útoku a chuť po vítězství byla znát i v obraně.
Nasazení a dobrý výkon na obou stranách pokračoval i ve druhé půli. Přeci jen větší zkušenost hráčů hostí se projevila, když dobrou obranou nás soupeř donutil k několika chybám a šel tak do mírného vedení. V dramatické koncovce se nám díky velké bojovnosti podařilo 5 vteřin do konce srovnat na konečných 26:26.

Sestava a branky: Krupa – Horut 11, Přikryl 4, Šlachta 4, Hub 3, Pernický 1, Blabla 1,