Vyhráli jsme v Brně a jsme třetí!

První branku velmi důležitého utkání vstřelili házenkáři ze Zubří, odpověď si ale připravil tečovanou střelou Horut. V sedmé minutě hosté odskočili na rozdíl dvou branek, skóre ale vzápětí korigoval Petrovič. O dvě minuty později fauloval v brankovišti Hastík a byl nařízen sedmimetrový hod, který Zubřané s přehledem proměnili, následně využili chyb domácích a šli do čtyřgólového trháku. V 18. minutě vytáhl skvělý zákrok Pšenica a z postupného útoku snižoval na 7:9 Hastík. Ke konci první půle se strhla přestřelka, ve které padaly branky na obou stranách hřiště. Pět minut před koncem prvního poločasu snižoval Stein střelou pod víko na rozdíl jediné branky, Zuberští borci ale dokázali vsítit ještě dvě branky, do šaten tak šli hráči za stavu 12:15. Do druhého dějství vstoupili lépe hostující házenkáři, když díky nemohoucnosti domácích utekli do šestibrankového trháku. Janíček konečně prolomil dobře zorganizovanou obranu Zubří a svým přesným zásahem snižoval na rozdíl pěti branek. Na druhé polovině hřiště Pšenica reflexivním zákrokem zabránil dalšímu vstřelení branky do domácí svatyně a z následujícího brejku mířil přesně Stein. Ve 41. minutě druhé půle se opět blýskl Bob Pšenica, když chytil sedmičku a pokračoval v čarovaní, když zneškodnil další dvě jasné příležitosti hostů. V 46. minutě se z křídla prosadil Vaněk a snižoval na 18:21. Koncovka zápasu se ale domácím vůbec nepovedla a Zubří zaslouženě dovedlo klání do vítězného konce poměrem 23:31.

SKKP Handball Brno – HC ROBE Zubří 23:31 (12:15)

Nejlepší střelci: Vaněk 4, Stein 4, Hastík 3 – Jurka 9, Řezníček 6, Hlinka 4. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 537.

Ivo Vávra, trenér SKKP Handball Brno: „V prvním poločase jsme velice špatně bránili seběhy Zubří, když jsme se na ně připravovali na videu, bohužel to chlapci nepochopitelně nebyli schopní ubránit. Špatná spolupráce v útoku, špatná spolupráce s brankářem. Nevyužité šance, myslím si, že v prvním poločase jsme 7 nebo 8 šancí nedali, měli jsme 12 technických chyb a na 23 branek se doma vyhrát nedá, natož se Zubřím. Věděli jsme, že dva body z dneška je pro nás vstupenka do play-off. Dobře jsme věděli, o co hrajeme, bohužel jsme to nezvládli. Kdybych to měl shrnout, tak takhle se o play-off nehraje a s tímto výkonem nemáme v play-off co dělat. Jsem zklamaný. Zahráli jsme velice solidní utkání s Lovosicemi, zahráli jsme výborně s Karvinou, trošičku jsme zaváhali v Kopřivnici. Nejsme schopní na ty lepší výkony navázat. Máme strašně kolísavé výkony. To play-off pro nás bude opravdu složité. Máme doma Jičín, v tomto utkání budou body nutností. Mohli jsme si šanci na postup dneska zvětšit, bohužel nepovedlo se. Nicméně nevěšíme hlavy, čekají nás ještě čtyři utkání. Postoupit do play-off pořád chceme a uděláme pro to úplně všechno.“

Dušan Poloz, trenér HC Zubří: „Po nějakých nevyrovnaných výkonech v poslední době jsem velmi rád za to, že jsme navázali na ten druhý poločas s Jičínem, což byl taky náš cíl. Zápas se vyvíjel všelijak, ale myslím, že v tom prvním poločase, kdy to bylo vyrovnanější, bylo cílem ubránit spolupráci pivot – spojka soupeře, kterou mají domácí vynikající. Cíl se nám částečně podařilo splnit, i když jsme dostali pár zbytečných branek. Ale řekli jsme si, že pokud budeme takhle bránit v druhém poločase, tak zápas dotáhneme do vítězného konce, což se povedlo. Měli jsme solidní obranu, také ve spolupráci s brankářem Malinou, který měl šestnáct nebo sedmnáct zásahů a k tomu celkem slušná 60% úspěšnost střelby a nad 30 vstřelených branek nás také uspokojuje.“