Vyhráli jsme doma s Koprem, zápas měl vše co měl i neměl mít

V sobotu přivítalo Zubří soupeře z Kopřivnice. Umístění v tabulce naznačovalo, že se bude jednat o velice vyrovnané utkání. Zubří mohlo těšit, že se do sestavy vrátil Dušan Palát, který léčil poranění kotníku, jenž se mu přihodilo na konci letní přípravy. Zubří bylo tím pádem na soupisce konečně kompletní a na listině zraněných tak zůstává Jiří Dokoupil, ten stejné zranění kotníku, jako měl Palát, doléčuje. Kvůli okolnostem, které se staly v tomto zápase by byl jeho návrat na místě.

1. poločas

Začátek zápasu se vyvedl spíše hostům, ti drželi neskutečně pevnou obranu, za kterou stál vynikající Žingor. Na druhé straně se mohlo Zubří spolehnout opět na Mizeru, který rovněž zlikvidoval co šlo. V deváté minutě byl stav nerozhodný a to pouze 3:3! I na pokračujícím vývoji utkání je patrné, že to byl souboj hlavně defenziv. Běžela patnáctá minuta a to už vedli Kopřivničtí 3:6. Co neskončilo v bloku obrany likvidoval pohotový Žingor. Kopřivnice se mohla spolehnout i na zkušeného Čadru, proměnil v zápase všechny své čtyři sedmičky. Zubří však začalo dotahovat a ve 22. minutě už držela Kopřivnice pouze jednobrankový náskok. Na to reagoval nový trenér Kopřivnice Aleš Chrastina oddechovým časem. Time-out však na hosty zapůsobil kontraproduktivně, což vyústilo ve vedení Valachů na 12:9. Do konce půle se extra zásadní věci neudály a poločas vyhráli domácí o čtyři branky.

2. poločas

Do druhé půle šla Kopřivnice s jasným cílem, vyrovnat stav utkání. Gólový účet druhé půle načal Benitéz, na kterém, stejně jako v jiných zápasech, mohla Kopřivnice stavět útočnou taktiku. Spolupráce s pivotem dělala Zubřanům velké problémy. Během druhé půle se začalo utkání více dramatizovat a rivalita mezi kluby začala nabírat na obrátkách. Vše vyústilo v situaci, kdy kopřivnický Jan Hanus vyběhl po rozehrání po gólu na půlku Zubří a do cesty se mu postavili Mořkovský s Pšenicou. Načež druhý zmíněný viděl od sudího červenou kartu, přitom druhý sudí, který stát přímo u střetu tří hráčů pískl průraz Hanuse. V tom se začalo shlukovat před pultem časoměřiče více a více hráčů, což eskalovalo v hromadnou šarvátku, ze které odešli domácí Hybner a hostující Střelec s modrými kartami. Bohužel budou pro oba kluby jeho tahouni mimo hru nejméně jeden ligový zápas. Vše se urovnalo a hra mohla pokračovat. Byť by se dala atmosféra popsat jako finálová, sebevětší zvrat se nekonal a domácí si pohlídali náskok.

Byla k vidění pohledná házená, která měla náboj. Hrálo se v tempu, golmani předvedli výborné výkony a atmosféra byla rovněž skvělá. Jedinou kaňkou na tak atraktivním utkání byla šarvátka okolo 24. minuty, která si vyžádala dvě stopky minimálně na jedno utkání pro hráče z obou týmů. Jak již bylo naznačeno, Zubřanům zbývá jeden pivot a jejich řady tak musí co nejdříve vyplnit Dokoupil, který je aktuálně ve fázi konečné rekonvalescence.

11. kolo: HC ROBE Zubří – KH ISMM Kopřivnice 32:29 (14:10)

Nejlepší střelci: Mořkovský 9/2, Jurka 6, Mizera B. 5 – Čadra 7/4, Brito Benitéz a Hanus 6

Rozhodčí: Králíček Jiří, Letev Milan

Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/4 Vyloučení v min.: 4:4 (přímá ČK Pšenica, modré karty Hybner a Střelec)

Zápis z utkání zde

Pozápasové komentáře

Trenér hostujícího týmu, Aleš Chrastina: “Gratuluji Zubří k vítězství. Co se týče utkání, začátek byl soubojem výborných obran na obou stranách. My jsme nezvládli posledních deset minut v prvním poločasu. Těch deset minut rozhodlo o výsledku. Jinak si myslím, že utkání mělo vše co mělo i nemělo mít.

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: “Děkuji za gratulace, myslím, že to Aleš shrnul správně. Díky.”

Spojka Kopřivnice, Marek Bukovský: “Nás od začátku sezóny trápí to, že nehrajeme disciplinovaně. Na naši obranu se Zubří potrápilo, avšak jsme dostávali z druhé vlny góly.”

Pivot Zubří, Lukáš Hybner: “Utekl nám začátek, to byla škoda. Neproměnili jsme pár vyložených šancí. Pak jsme se do toho dostali.”