Výběr dorostenců mistrem ČR středních škol

Ve dnech 16.-17.12.2019 se v Jindřichově Hradci uskutečnilo mistrovství ČR středních škol pro ročníky 2002 a mladší. Na tento turnaj se kvalifikovalo rovněž družstvo SŠIEŘ z Rožnova p.R., na kterou chodí většina z našich dorostenců.

SŠIEŘ R.p.R. – Gymnázium Žďár n.S.  32:14 (14:8)

V prvním utkání ve skupině jsme se utkali s družstvem gymnázia ze Ždáru n.S., tvořeného hráči Nového Veselí. Od začátku jsme si vypracovali mírný náskok, který postupně narostl ve vysoké vítězství.

SŠIEŘ R.p.R. – SPŠ Brno 30:1 (14:0)

Další zápas sehráli kluci proti zástupcům brněnské školy. Zde byl průběh zcela jednoznačný, soupeř nastoupil s přehnaným respektem a o vítězi nebylo pochyb od samého začátku. Jediný čestný úspěch zaznamenali brněnští hráči až v závěru utkání.

SŠIEŘ R.p.R. – SŠEO Frýdek-Místek 30:16 (18:6)

V semifinálovém zápasu byl naším soupeřem výběr školy z Frýdku-Místku. Zde jsme se snažili pohlídat zejména spolupráci tří klíčových hráčů. To se nám povedlo a výsledkem bylo opět vysoké a jednoznačné vítězství.

SŠIEŘ R.p.R. – SPŠO Žďár n.S. 17:13 (8:7)

Ve finále jsme nastoupili proti průmyslovce ze Žďáru n.S., za kterou nastoupila druhá část hráčů Nového Veselí. Celý první poločas byl vyrovnaný, až v průběhu druhého se nám podařilo odskočit na čtyři branky. Tohle vedení jsme uhájili až do samotného závěru.

Tímto vítězstvím si náš výběr zajistil možnost účasti na MS středních škol, které se bude v příštím roce konat v Srbsku. K tomu klukům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy a oddílu.

Sestava a branky: T.Chmela, K.Čepica – F.Šišák 10, Kyryljuk T. 3, Uhriňák K. 1, Haderka V. 21, Možíš B. 14, Fiala Š. 5, Bajer P. 17, Hill A. 14, Vodička A. 8, Krupa O. 2, Svoboda V. 6, Michálek D. 8