Vítězné domácí loučení házenkářů Zubří, jako loni jsou pátí!

Zubří – Poslední zápas sezóny ovládli domácí házenkáři. V utkání, které se přelévalo z jedné strany na druhou, porazili Zubřané hráče z Lovosic (34:30) a díky lepšímu skóre nakonec skončili stejně jako vloni na konečném pátém místě.

Do sobotního utkání vstoupili lépe hráči Zubří. Už v prvním poločase dokázali smazat dvougólové manko po zápase v Lovosicích a potřebný náskok si udrželi i ve druhé půli.

V ní se sice hráčům Lovosic podařilo dotáhnout na rozdíl jediné branky, víc jim ale domácí nedovolili. Naopak to byli Zubřané, kteří si vypracovali potřebné čtyřbrankové vedení.

„Náš výkon byl mizerný, zvláště v obraně. Vyhráli jsme jen díky našim klíčovým hráčům, kteří zvrátili utkání. Přesto jsem hráčům poděkoval, že do toho šli naplno a nakonec to dopadlo tak, jak mělo,“ zhodnotil zápas domácí trenér Titkov.

Naopak na lavičce hostí vládla spokojenost.

„Ačkoliv je výsledek takový, jaký je, tak jsem spokojen s výkonem našeho týmu. Bylo to utkání ve vysokém tempu. Dnes to bylo náročné i pro rozhodčí a smekám před jejich výkonem. Také prostředí v zuberské hale bylo velice férové,“ uvedl lovosický kouč Šuma.

Přestože Zubřané zvítězili v posledním zápase sezony, trenér domácích je z konečného pořadí zklamaný.

Kdybych měl zhodnotit celou sezonu, tak bych dal známku pět. Poslední tři zápasy s Karvinou pokazily veškeré snahy družstva, realizačního týmu i klubu,“ podotkl Titkov. Jediné pozitivum spatřuje v tom, že se podařilo do týmu začlenit mladé hráče.

Nyní čekají zuberské hráče volnější tréninky, které budou zaměřeny více na regeneraci. Od 18. června bude následovat měsíční pauza. Poté začne příprava na další sezonu.

„Určitě bude probíhat jinak, než tomu bylo letos. Tým si po odchodu Řezníčka bude muset zvyknout na jiný styl hry,“ řekl zuberský trenér, který další příchody nebo odchody nechce komentovat. „Ještě nemáme nikoho podepsaného,“ dodal Titkov.

Také on byl hledáčku jiných týmů, svůj případný odchod však rázně odmítá. „Nehodlám utíkat z boje. Kdybychom vyhráli titul, tak bych o tom možná uvažoval, ale po takovém propadáku určitě ne,“ poznamenal trenér Titkov.

HC ZUBŘÍ – LOVOSICE 34:30 (18:15)

Zubří: Malina, Orság, B. Pšenica – Šlachta 2, Douda 3, Přikryl, M. Pšenica, Bechný 1/1, Šustáček 7, Hrstka 1, Václav, Zahradníček 4, Řezníček 8/3, Reček 3, Šíra 5, Dořičák.

Nejvíce branek Lovosic: Havel 8, Sýkora 7/2, Chroustovský 4, Motl 4, Bouček 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/0. Vyloučení: 1:1. Diváci: 650. První zápas 24:26, páté je Zubří.

DALŠÍ VÝSLEDKY – semifinále play-off: Karviná – Dukla Praha 24:28 (10:12), konečný stav série 0:3. O 7. místo: Jičín – Frýdek-Místek 32:26 (18:10), stav série: 1:0. O 9. místo: Brno –Litovel 27:32 (13:17), konečný stav série 0:2. O záchranu: Zlín – Kopřivnice 22:24 (11:13), konečný stav série: 0:3, sestupuje Zlín.

DAVID JANOŠEK
Více ZDE