Vítězí Brno, Lovosice a Plzeň, rozstřel mezi Zubřím a Karvinou neplatí!

Tři hodiny po skončení zápasu Gumárny Zubří – Baník OKD došlo k anulování rozstřelu sedmimetrových hodů. Ten vyhráli Karvinští, ale… Pouze tato fáze zápasu se bude v neděli od 11.15 hodin kvůli porušení pravidel opakovat. Jinak čtvrtfinále play-off extraligy házené mužů začalo dvěma výhrami hostů. Házenkáři KP Brno a A.S.A. Město Lovosice vstoupili do čtvrtfinále vítězstvími na hřišti lépe postavených týmů po základní části. Páté Brno vyhrálo v Hranicích, které bylo čtvrté po základní části, 27:25, šesté Lovosice uspěly u třetí Dukly 24:22. Vítěz základní části Talent M.A.T. Plzeň doma porazil SKP Frýdek-Místek 27:23. Začala také skupina play-out. Ronal Jičín porazil Sokol Přerov 42:22 a HC Zlín Tatran Litovel 23:22. Všechny série se hrají na tři vítězná utkání. Druhé zápasy jsou na programu zítra. Play-off se hraje poprvé od roku 2010.

IMG_3049_mala

Play-off

Gumárny Zubří – Baník OKD Karviná 27:27 (14:8), sedmimetrové hody byly anulovány

Utkání začalo netradičně. Žlutou kartou hned v první minutě pro hostujícího Radima Chudobu a neproměněnou sedmičkou domácích. Ti se však přesto ujali vedení a během 14 minut získali pětigólový náskok. Ten hosté dokázali během čtyř minut snížil na dvě branky, ale Zuberští do poločasu své vedení navýšili na 14:8.

Po přestávce se domácí ještě několikrát dostali na rekordní náskok pěti branek. Ani to jim však k vítězství nestačilo. Přišli o něj v poslední dvacetiminutovce, kterou prohráli 7:12. Vyrovnávací gól na 27:27 vstřelil v čase 59:57 Ivan Ivkovič a duel „přenesl“ do sedmičkového rozstřelu. A byl to právě on, kdo ho rozhodl. Série pěti sedmiček na každé straně opět skončila remízou – 4:4. Následně už se házely série po jedné na každé straně. A Ivkovič proměnil tři za sebou a zajistil hostům výhru 6:5 v rozstřelu a především první ve čtvrtfinálové sérii. Tak se to událo na hřišti.

Jenže…

Tři hodiny po skončení utkání Soutěžní úsek Českého svazu házené rozstřel právě kvůli třem hodům Ivkoviče anuloval a bude se opakovat v neděli v 11.15 hodin. (pro přesný čas rozstřelu sledujte zítra ráno náš web)

Druhé utkání se hraje v neděli 29. března od 12.00 hodin opět v Zubří, přímo ho přenáší ČT sport.

Nejvíce branek: Hrstka 9/5, Bechný, Dědek po 4 – Ivkovič 8/2, Mlotek 7, Frančík 4; rozhodující sedmimetrový hod: Ivkovič. Rozhodčí: Frieser, Pavlát. Sedmimetrové hody: 6/5 – 5/3. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1250. Stav série: 0:1.

Jiří Kekrt, trenér Gumáren Zubří: „Alfa a omega všeho byla výkonnost brankářů na obou stranách. Bohužel jsme si také v dnešním zápase nedovolili proměnit absolutní škálu šancí.“

Jaroslav Hudeček, trenér Baníku OKD Karviná: „Utkání se mi hodnotí velice dobře, protože každé družstvo vyjíždí na první dva zápasy s cílem jeden ze zápasů vyhrát. Já jsem nesmírně potěšen z toho, že se kluci při vysokém vedení Zubří nezlomili. Dřeli, bojovali a nakonec to utkání dovedli do vítězného konce. Jsem opravdu šťastný! Musím ale říct, že dneska nevyhrál lepší, ale šťastnější celek.“

zdroj: chf.cz

Upozorňujeme že reakce trenérů jsou bezprostředně po utkání (nevěděli tedy v tuto dobu o anulaci sedmimetrových hodů)