Víkend byl pro žactvo téměř úspěšný, nedařilo se jen áčku starších žáků

Přinášíme Vám přehled víkendových utkání žáků. Áčko starších žáků nenavázalo na úspěšné 1. kolo, béčko naopak obě utkání zvládlo. Všechny tři kategorie mladších žáků vyhrály také.

Starší žáci „A“

V sobotu 1. října odehrálo naše A družstvo straších žáků 2. kolo Moravskoslezské ligy. Bohužel jsme v těchto utkáních nenavázali na 1. kolo a obě utkání na domácí palubovce byla odehrána v ospalém režimu celého družstva, kdy nás trápila zejména individální činnost jednotlivců jak v obranné tak v útočné fázi hry. Dalším faktorem nízkého počtu vstřelených branek byla špátná úspěšnost zakončení z jasných příležitostí brankoviště. Nyní máme 14 dní, aby jsme připravili na následující kolo a tyto nedostatky zlepšili.
HC Zubří – Pepino SKP Frýdek Místek 20:19
HC Zubří – TJ Sokol Centrum Haná 19:20
Sestava a branky:
Holiš Dominik 1, Vodárek Matěj 1, Hrachovec Jonáš, Masařík Radek 13, Onderka Dominik, Mikulenka Filip, Kalous Samuel, Juříček Jakub, Štěpán Michal, Randus Josef 14, Bílek Tomáš 7, Ondruch Vojtěch, Holčák Jan 1
Trenér Josef Mazáč
Vedoucí družstva Zdeněk Masařík

Starší žáci „B“

V druhém kole Zlínské ligy starších žáků jsme zavítali do Holešova, kde jsme se v rychlém sledu utkali s domácím TJ Holešovem a HK Bystřicí pod Hostýnem

TJ Holešov – HC Zubří B 10:11 (4:4)

Velmi nepohledné ukání, oba týmy hrály v pomalém tempu s množstvím technických chyb. V obranné činnosti jsme podali solidní výkon, ale v té útočné jsme se neprosazovali. Díky špatným přihrávkám a malému tlaku na bránu jsme se těžko dostávali do zakončení, a když už jsme se o zakončení pokusili, nedokázali jsme překonat soupeřova brankáře. Ještě pár minut před koncem jsme prohrávali, ale díky závěrečnému tlaku a touze po vítězství se nám podařilo zápas otočit v náš prospěch.

HC Zubří B – HK Bystřice pod Hostýnem 14:20 (9:8)

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a celý první poločas jsme drželi se soupeřem krok. Do druhé půle jsme dokonce vstupovali s jednobrankovým náskokem. Druhá půle a obrana 3:3 už potom dala vyniknout soupeřovým individualitám, proti kterým jsme nenašli za 20 minut protizbraň.

Z Holešova si tak odvážíme první dva letošní body. Utkání nám napověděly, na co se musíme zaměřit v dalších tréninkových jednotkách, abychom dále zlepšovali naši hru a mohli si připisovat i další body.

Sestava: Mikulenka – Holiš (2), Vodárek (2), Kalous (4), Šenkeřík (1), Juříček (2), Houžva, Křenek (2), Pavlíček (1), Němec (1), Šimurda, Holčák (4), Vičan (6)

Mladší žáci HC Zubří

Mladší žáci za sebou mají náročný víkend, který ale všechny 3 naše družstva úspěšně zvládla.
ÁČKO: Odehrálo v neděli na domácí palubovce turnaj v rámci moravskoslezské ligy mladších žáků. Kluci obě utkání zvládli s přehledem a připsali si tak další 4 body do tabulky, ve které jsme po dvou kolech na prvním místě. První utkání jsme sehráli proti družstvu z Nového Jičína a zvítězili jsme 28:5 ve druhém utkání jsme se střetli s týmem z Frýdku Místku, utkání bylo již trošku vyrovnanější, ale nakonec jsme zvítězili 32:18 Sestava a branky: Maléř 1, Randus Jakub 5, Křenek 1, Šupler David 2, Zeman Jaroslav 1, Bechný 13, Poruba Matyáš 2, Gašpar 3, Sváček 8, Chovanec 7, Orság Adam 6, Onderka Vít 7, Brokeš 4.
BÉČKO: Sehrálo utkání v rámci zlínské ligy proti družstvu z Bystřice pod Hostýnem. Kluci utkání s přehledem zvládli a připsali si další vítězství. Sestavy a branky: Maléř 1, Křenek 4, Šimurda 1, Vavřín 4, Šupler David 4, Zeman, Bílek 5, Poruba 2, Gašpar 7, Koliba 1, Jelínek 2, Brokeš 4, Vodárek 4.
CÉČKO: Kluci z céčka jako nováčci v mladších žácích si zatím vedou velice dobře a opět zvítězili. Tentokrát porazili v domácím utkání družstvo z Uherského Hradiště a to rozdílem sedmi branek. Sestavy a branky: Říha, Hrstka, Maceček, Svák 6, Švrček, Vlček, Orság, Němec 3, Rapant, Krupa 3, Onderka Jan 7, Koliba Matyáš, Zídek Filip 1, Hudák