Venku se nám zatím nedaří, body jsme nedovezli ani z Frýdku

Utkání 7. kola Chance Extraligy mezi Pepino SKP Frýdek-Místek a HC ROBE Zubří bylo přímým soubojem o 4. příčku v tabulce. Před tímto kláním měla obě družstva na kontě osm bodů. Čtvrté Zubří však mělo lepší skóre, než Frýdek-Místek.

Od začátku duelu viděli diváci velice rychlou, pohlednou házenou. Bylo znát, že se hraje o hodně. V prvních devíti minutách si žádné družstvo nevytvořilo větší než jednogólový náskok. Rozmezí od 10. do 19. minuty pak vyhráli domácí hráči poměrem 5:1 a odskočili tak do vedení 9:5. Následně hosté ze Zubří zkorigovali na 9:7 a 10:8. V posledních pěti minutách prvního poločasu však Frýdek-Místek vstřelil ještě tři branky a úvodní dějství tak vyhrál poměrem 13:8.

Po změně stran Frýdek-Místek v prvních devíti minutách udržoval pětigólový náskok z prvního poločasu. Následně však hosté ze Zubří začali jeho náskok stahovat. Ve 44. minutě snižoval Tomáš Mičkal na 17:16. Jenže pak neproměnil sedmimetrový hod a domácí dvěma trefami po sobě odskočili na 19:16. Poté to zase bylo Zubří, které zkorigovalo na 19:18. Jenže Frýdecko-Místečtí znovu odskočili na rozdíl tří gólů – 21:18 a pak i 22:19. Zubří nesložilo zbraně. Čtyři a půl minuty před koncem snížilo na 23:22 díky gólu Lukáše Hybnera. Poté si však dvakrát vzal slovo Slavomír Mlotek a jeho trefy definitivně rozhodly o dalším vítězství Frýdku-Místku, které bylo už páté v řadě. Svěřenci Daniela Vala nakonec přetlačili Valachy ze Zubří o dvě branky 26:24 a vystřídali je na 4. místě v tabulce. Zubří kleslo na 5. příčku.

7. kolo Chance extraligy: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 26:24 (13:8)

Nejlepší střelci: Noworyta 6, Mucha 5, Chudoba 4 – Mazurek 5, Přikryl 4, Havran 4, Hybner 4, Mičkal 4/1.

Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2 Vyloučení: 3:3 Diváci: 303

Rozhodčí: Pavel Blanár, Jiří Opava

Zápis průběh utkání zde

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Jsme nesmírně šťastní, že jsme tento zápas zvládli. Zubří má ohromnou kvalitu, což dokazuje každý rok. V prvním poločase nám skvěle fungovala obrana, za kterou výborně chytal Patrik Bartoš. Udržet Zubří na osmi brankách za poločas je úžasný výkon. V útoku jsme pak udělali snad osm technických chyb, takže náš náskok po první půli mohl být o hodně větší. Před druhým poločasem jsem kluky upozorňoval, že Zubří na nás vletí, což se také potvrdilo. Kvůli tomu, že jsme neproměnili několik vyložených šancí, jsme přišli až o šestigólový náskok. Kluci ale ukázali výbornou morální sílu, když po snížení Zubří na jediný gól dokázali vždycky zase odskočit na dvě či tři branky a dotáhli nakonec střetnutí do vítězného konce. Když vezmu v potaz, že jsme celý zápas vedli, tak jsme zaslouženě vyhráli, byť Zubří ve druhém poločase ukázalo svou kvalitu a hodně nám cestu za výhrou zkomplikovalo. Velké díky patří klukům a také příznivcům, od kterých opět přišla podpora i v době, kdy někteří šli na krev, protože jsme se potýkali s drobnými zraněními, takže někteří šli vyloženě nadoraz. Jsme nesmírně šťastní za důležité dva body.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Musím pogratulovat Frýdku-Místku k dnešnímu vítězství. Je to úplně jednoduché. Udělal méně chyb, což dneska rozhodlo. Určitě nám hodně chyběl nejlepší střelec Lukáš Mořkovský. Hlavně nám chybí další varianta, abychom mohli více prostřídat. Dobře o tom víme. Doma to vždycky ještě nějak zvládneme, ale venku je to nesmírně těžké korigovat.“

zdroj a foto: Pepino SKP Frýdek-Místek