Venku nám to prostě nejde. V Hranicích jsme vyválčili aspoň bod

Venku jsme nevyhráli ani na pátý pokus. I v oslabené sestavě, která se od minulého zápasu se Strakonicemi nezměnila,  jsme byli favoritem. Vždyť Hranice prohrály všech dosavadních třináct duelů. Do utkání ale vstoupily nebojácně a po trefě Jakuba Doláka z úniku brzy vedly 4:1. Cement držel tříbrankový náskok až do stavu 9:6, posléze se Valachům povedlo rychlou šňůrou v přesilovce srovnat. Pro nás mohlo být ještě veseleji, ale zahodili jsme dvě sedmičky, i proto se do šaten šlo s remízovým stavem 16:16.

Domácí házenkáři se v úvodu druhé půle po dvou trefách Matyase Pinkase do vedení 20:18, ale náskok nedokázali udržet. Mezi 45. a 51. minutou nedaly Hranice ani gól a ROBE toho skvěle využilo. Zejména díky Dušanu Palátovi, 21letá spojka se podepsala pod dvanáct gólů. Palát dvěma brankami v řadě otočil stav na 23:22 a teprve podruhé v utkání poslal do těsného vedení Zubří. Skóre se přetahovalo ze strany na stranu. V 59. minutě srovnal Miroslav Halama střelou přes celé hřiště do prázdné branky na 27:27 a další trefa už k vidění nebyla. Poslední útok měli k dispozici domácí, rána Jakuba Doláka z velké dálky do brány neprošla.

V Hranicích se nám nic nepovedlo. Mizerná střelecká úspěšnost byla znát především ve druhé půli. Náš tým potřebuji návrat alespoň jednoho obranného pilíře Hybnera nebo Havrana.

(zdroj textu: handball.cz)

13. kolo: TJ CEMENT HRANICE – HC ROBE ZUBŘÍ 27:27 (16:16)

Nejvíce branek: Halama 7, Dolák 5, Zamarski 4, Polášek 4, Doříčák 4 – Palát 12, Mazurek 5, Kyryljuk 3

Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/3 Vyloučení: 8:6 Diváci: 268

Rozhodčí: Filip Barták – Karel Hladký