Velice důležitá výhra v derby proti Karviné

Zápas začal lépe pro Karvinou, která se rychle ujala vedení a v náskoku se držela poměrně dlouho. V 19. minutě vedla už o šest branek, ale pak se Zubří pěti góly v řadě vrátilo do hry. Slezané šli do druhé části s tříbrankovým náskokem, jenže ten domácí tým rychle umazal. Ve 38. minutě se Zuberští dokázali po dlouhé době probojovat do vedení. Postupně si začali tvořit náskok, především díky velké úspěšnosti střelby (74%), který soupeř už nedokázal dorovnat.

Zajímavost zápasu: Zubří ovládlo v Chance Extralize derby poprvé po šesti vzájemných střetnutích, jinak se vždy radovala Karviná.

Nejlepší střelec: Střelecky se nejvíce dařilo Dominiku Solákovi, jenž dokázal nastřádat devět gólů, přičemž se třikrát trefil ze sedmičky.

Co výsledek znamená: Karviná zatím zůstala i přes prohru první, tabulce vede s 25 body. Zubří si pozici nevylepšilo, s 15 body ale dohnalo sedmý Frýdek-Místek.

17. kolo: HC ROBE ZUBŘÍ – HCB KARVINÁ 32:28 (12:15)

Nejvíce branek: Havran 7, Pšenica 6, Kyryljuk 6 – Solák 9/3, Patzel 7, Fulnek 4

Sedmimetrové hody: 2/4 – 3/3 Vyloučení: 2:4 Diváci: 854

Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška

Detail zápasu

Trenér hostů, Michal Brůna: “Obrovská gratulace Zubří, vyšlo jim to krásně, hráli poslední zápas a ještě doma. My jsme odehráli špatný zápas. Zubří se oklepalo a ten zápas otočilo.”

Trenér domácích, Peter Dávid: “Neměl jsem v poločase pocit, že bychom hráli až tak špatně. Chtěli jsme jít do rizika i se střelbou z dálky. Změnili jsme chování v obraně, to nám vyšlo. I tým jako je Karviná jsme dostávali pod velký tlak. Stále jsem věřil až do konce. Solák nám dělal i s Patzelem problémy, ale padalo nám to v útoku. Vyšel zápas všem, kteří byli na hřišti ve druhé půlce. Zápas vyšel zase Krůpovi, fantastický. Já jsem hodně šťastný, že se nám podařilo vyhrát proti Karviné a prolomili jsme negativní bilanci. Velký poděkování patří všem, hlavně divákům, sponzorům a všem, kteří byli dnes v hale. Jsme rádi, že takto můžeme uzavřít kalendářní rok. Těšíme se na svátky.”

Hráč hostů, Petr Mokroš: “Gratuluji k výhře. Myslím, že jsme my brankáři vzadu moc nepomohli. Zubří tam padla každá střela, nám se potom v útoku moc nedařilo. Je potřeba se soustředit na zbylé zápasy do konce roku.”

Hráč domácích, Marek Pšenica: “Důležité bylo, že jsme neztratili hlavu, když jsme prohrávali o hodně. Soustředili jsme se na pokyny a drželi jsme se jich. Podařilo se nám to dotáhnout do šťastného konce.”