• DSC_9442
  • DSC_9448
  • DSC_9497
  • DSC_9519

Zubří po tom, co úspěšně zvládlo cestu skrze osmifinále doma přivítalo slovinského giganta Gorenje Velenje. Co se týče působení v letošním ročníku EHF European cupu, Gorenje začalo 1. kolem proti italskému celku Siena. Po výsledcích 32:29 a 24:20 tak postoupili do druhého kola. Tam na ně čekal nejznámější finský celek Riihimäen Cocks. I s tímto soupeřem nemělo Gorenje větší problémy a s výsledky 30:25 a 32:25 jasně postoupilo do osmifinále. V této fázi nastoupili Slovinci proti bosenskému týmu Borac, který díky výbornému druhému utkání přehráli s velkým rozdílem (28:24 a 32:16). Výsledky Velenje jsou slušné a po dlouhou historii klubu si drží svůj standard.

Zubřané nastoupili proti soupeři s respektem, což dokazovalo i prvních 10 minut zápasu.  Utkání začali dobře hosté, kteří se hned trhli a vedli 0:4. Zubřané se nedokázali v útoku prosadit a technické chyby zapříčily slušné vedení Velenje. Naštěstí to nebylo na dlouho, Zubří stáhlo náskok hlavně díky Mořkovskému v útoku a Mizerovi v bráně. Po první půli měl Mizera solidní úspěšnost 38%. Mořkovský se blýskl v první půlce dobrou střelbou 11/7, která je na spojku hodně luxusní. Až do 17. minuty se domácí tým na svého soupeře dotahoval. Zubří poté dokonce vedlo, svůj jednobrankový náskok si ale drželo pouze necelých 6 minut. Do vedení se tak dostalo Velenje, které však nejtěsnější rozdíl znova ztratilo. Ve 29. minutě byl stav 15:14. To bylo naposledy co domácí vedli. Do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas nabídl k nelibosti českých fanoušků jednoznačnou záležitost v prospěch Velenje. Naprostá smršť gólů Slovinců v úvodu druhého poločasu zapříčila vedení 15:20, na které reagoval domácí trenér oddechovým časem. Už se zdálo, že si Velenje odveze hodně slušný náskok. Hosté totiž předváděli výbornou ofenzivní práci, jenž vyústila v osmibrankové vedení. To si hosté drželi až do 54. minuty. Naštěstí se domácím podařilo velký rozdíl snížit. Poslední úsek zápasu ovládlo domácí mužstvo 5:2. RK Gorenje Velenje si odváží ze Zubří slušný pětibrankový náskok. Nutno podotknout, že se dnes Zubří prezentovalo dobrou hrou v útoku, a především agresivní obranou v první půli utkání. Tam byla k vidění ideální spolupráce mezi obranou a Šimonem Mizerou. Svým výkonem a 13 zákroky nedovolil Slovinskému soupeři odvést větší náskok do odvety. V zuberské střelecké listině opanoval Lukáš Mořkovský, který ze 17 pokusů rozvlnil sítě v soupeřové bráně devětkrát.

1. zápas čtvrtfinále Evropského poháru HC ROBE Zubří – RK Gorenje Velenje 26:31 (15:15)

Rozhodně není na místě prostor pro negativní myšlenky, Zubří předvedlo, že se může měřit na Evropské úrovni i s takovým týmem jako je RK Gorenje Velenje. Odveta ve Slovinsku je na programu příští týden v sobotu v 18 hodin. Předtím sehrají Zubřané ve středu poslední kolo Strabag rail extraligy ve Frýdku-Místku.

Informace o tom, zdali bude přenos z Velenje dostupný i pro Českou republiku zjišťujeme.

Trenér domácího týmu Michal Tonar: „Hned na začátku byla k vidění síla a pohyb v obraně. Velmi solidní výkon Šimona v bráně. dyby Mořkovský podával stejné výkony vepředu jako dnes, tak budu hodně spokojený.  Ve druhé půli chyběl pohyb, přibyly technické chyby. V první půlce jsme měli tři technické chyby, ve druhé asi devět. Velenje je mužstvo, které ty chyby dokáže potrestat, to jsme potom trpěli. Rozhodně se dá Velenje srovnat se špičkou extraligy. Jsou tam kluci hodně zkušení. Rozdíl je ten, že oni mají zkušené hráče na spojkách, my tam máme mladé kluky. Ta zkušenost byla na straně Velenje. Jsem rád, že jsme nedělali chyby v prvním poločase. Pokud budeme hrát takto, můžeme se měřit s týmy podobné kvality. Máme tři dny na zotavení. Výsledky hovoří, že nám osmička nejlepších v extralize neunikne. Do Velenje jedeme jednak posbírat zkušenosti, a hlavně se připravit na play-off. Kluci si potřebují zahrát těžký zápas.“

Nejlepší střelci: Mořkovský 9/2, Hybner 3, Přikryl, Mazurek, Dobeš, Mičkal 2 – Haseljič 8, Tajnik7, Kavčič M. 6

Rozhodčí: Horáček Václav, Novotný Jiří

Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/4 Vyloučení: 10:4