Ve Frýdku-Místku jsme vybojovali velice cenné body

V prvním poločase jsme to byli my, kteří nastolili tempo hry. Díky velice pevné obraně se nám podařilo přecházet do druhé vlny a tvořit si náskok. V útoku jsme předvedli hodně solidní úspěšnost střelby. V neděli to bylo úplně jiné Zubří než to, které se prezentovalo ve středu doma proti Veselí. Přesné taktické věci splňovali hráči do detailu, Frýdek jsme převyšovali hlavně tempem a do šaten jsme šli za pětibrankového vedení.

Náskok jsme si drželi i ve druhé části, i když se Frýdek začal dotahovat a dokázal vstřelit dvakrát více branek, než v prvním poločasu. Ani přes zlepšený výkon se Pepinu nepovedlo dosáhnout na body.

Domácí tak padli už potřetí za sebou a propadli se na sedmou příčku. My jsme se naopak oklepali ze dvou porážek a díky zisku obou bodů držíme osmé místo. Navíc nás čeká dohrávka 3. kola doma proti Jičínu tuto středu od 18h.

Pepino SKP Frýdek-Místek – HC ROBE Zubří 27:30 (8:13)

Nejvíce branek: Moješcik 11/3, Hajko 4, Noworyta 2 – Bajer 7, Mičkal 4, Havran 4

Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/2 Vyloučení: 2:3. ČK: Mičkal (ZUB) Diváci: 360

Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček

Detail zápasu

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Nevyšel nám vstup do utkání. První poločas vlastně rozhodl o výsledku. Opět jsme se trápili v útočné fázi, kde jsme se dopouštěli mnoha technických chyb, neproměňovali jsme šance a vrhali se do nepřipravené střelby. Peteru Dávidovi a Zubří musím pogratulovat k zasloužené výhře.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Důležité bylo, že jsme se dokázali dát dohromady a zmobilizovat po předchozím utkání, které nám vůbec nevyšlo. Šli jsme do zápasu s tím, že bychom to tady potřebovali urvat. Jednoznačně rozhodl první poločas a výkon našeho gólmana Štěpána Krůpy, který zamkl bránu, což bylo velmi důležité. Druhý poločas se Frýdek-Místek nevzdal a bojoval až do konce. Byl to velmi těžký a napínavý zápas. Oba týmy se dopustily mnoha technických chyb, které pramenily z toho, že oba celky tlačily hru rychle dopředu. Nesmírně důležité bylo také to, že jsme neměli žádné velké výpadky. Vždycky, když Frýdek-Místek snížil, dokázali jsme na to okamžitě odpovědět. To byl jeden z rozhodujících faktorů klání.“

Lístky na domácí utkání (22. 11. 2023) proti Jičínu NAKOUPÍTE TADY