Valašský pohár láká fanoušky na izraelskou novinku

Zubří – Špičková mužská házená s mezinárodním puncem bude k vidění o víkendu na Valašsku. Od pátku 23. srpna do neděle 25. srpna se totiž v Zubří uskuteční již 6. ročník Valašského poháru, který bude pro všechny zúčastněné týmy jednou z posledních generálek před blížící se mistrovskou sezonou.

Kromě domácího Zubří se na turnaji představí házenkáři Hlohovce, maďarský celek Balmazújvárosi KK a také izraelský Maccabi Tel Aviv. „Od začátku letní přípravy to máme koncipováno tak, že je Valašský pohár vrcholem tohoto období. Čekají nás kvalitní zahraniční soupeři, kteří nás dobře prověří před blížící se extraligou,“ říká sportovní ředitel zuberského klubu Jiří Mika.

pohar_art_text_2vs

Na šestém ročníku turnaje se mohou těšit domácí házenkáři a také fanoušci těšit na kvalitní týmy, které Gumárny Zubří prověří před startem extraligy (7. září). „Tentokrát sice nepřijede silný slovinský Maribor, který vyhrát turnaj dvakrát v posledních třech letech, ale i tak se mají fanoušci nač těšit. Kvalitními soupeři jsou bezesporu jak slovenský Hlohovec, tak Maďaři. Asi největším tahákem by měl být izraelský celek Maccabi Tel Aviv, který loni došel až do semifinále Challenge cupu a hraje tam několik reprezentantů. Fanoušci se jistě mají nač těšit a těsně před sezonou mohou shlédnout kvalitní házenou,“ pozývá Jiří Mika na házenou nabitý víkend do Zubří. Domácí tým by měl nastoupit v nejsilnějším složení. „Zranění momentálně nejsou žádná, kluci by měli být kompletní,“ dodal Mika.

program Valašského poháru 2013

Pátek 23. srpna: Hlohovec – Maccabi Tel Aviv (17), Zubří – Balmazújvárosi KK (19).

Sobota 24. srpna: Hlohovec – Balmazújvárosi KK (11), Balmazújvárosi KK – Maccabi Tel Aviv (17), Zubří – Hlohovec (19).

Neděle 25. srpna: Zubří – Maccabi Tel Aviv (10).

Předchozí ročníky Valašského poháru

2008: Premiérový ročník Valašského poháru vyhrál celek z francouzské nejvyšší soutěže St. Raphael v čele s českým brankářem Josefem Kučerkou. Vyhrál všechny tři zápasy. Na druhém místě skončili domácí borci, třetí chorvatský tým RK Poreč a čtvrtí skončili Švédové z Lindesbergu.

2009: Druhý ročník turnaje srpnu 2009 zcela obměnil účastníky. Zvítězil o skóre německý druholigový Coburg před domácím Zubřím, třetí skončila Povážská Bystrica a poslední Karviná.

2010: Třetí Valašský pohár přivedl do Zubří poprvé slovinský Maribor, který také turnaj těsně vyhrál před druhým Zubřím. Třetí skončila Považská Bystrica a čtvrtý polský Lubin.

2011: Napočtvrté dosáhli házenkáři Zubří konečně na vrchol. Druhý skončil slovinský Maribor, třetí norské Oslo a čtvrtý Hlohovec.

2012: Domácí házenkáři předchozí prvenství neobhájili, skončili druzí za slovinským Mariborem. Třetí místo obsadil polský Lubin a poslední byl Hlohovec.

autor: Marek Havran