V Zubří proběhla další akce RHC starších žáků!

V pátek 21. 4. 2017 se v hale v Zubří konala další akce RHC, která se zaměřila na práci s hráči kategorie starších žáků. Pozváno bylo 25 talentovaných hráčů této kategorie ze všech házenkářských klubů, které mají tuto kategorii v krajských soutěžích ZKSH přihlášenu. Nedorazili pouze zranění a nemocní hráči, kteří se předem omluvili. Celkem se v poledne na palubovce sešlo 19 hráčů, z kterých byli tři brankáři. Po úvodním rozběhání a protažení následovala průpravná část, kde stála v popředí kvalita přihrávky pro hráče a dynamická brankářská cvičení pro všechny brankáře. Po následující rozchytání brankářů se všichni společně věnovali jednoduché herní kombinaci a řešení jednotlivých herních variant z ní plynoucích. Zde se již začaly projevovat první rozdíly mezi hráči z jednotlivých klubů.

V hlavní části následovala hra tři na tři na polovině hřiště, kde již hráči předvedli naučené způsoby uvolnění a střelby na bránu. Po krátké přestávce proběhla společná další průpravná část, která se zaměřila na první vlnu rychlého útoku s jednou až dvěma přihrávkami zakončená střelbou. Na některých hráčích zde byla vidět větší míra nejistoty a nedostatky v provedení přihrávky či zakončení. Když se poté přidali proti nabíhajícím dvojicím ještě obránci, byly rozdíly mezi jednotlivými hráči ještě patrnější. V hlavní části tréninkové jednotky následovala hra. Týmy byly utvořeny na základě herních postů a nikoli klubové příslušnosti. Herní doba 3×15 minut se ukázala jako docela dlouhá a poslední „třetinu“ bylo nutné trochu zkrátit. Hra ukázala, že potenciál hráčů, kteří se spojí do společného týmu, je dobrý. Celková doba akce dosáhla délky 180 minut, včetně přestávek a to bylo již na všech hráčích v průběhu hry znát. Hráči odvedli dobrou práci a při kvalitním tréninku lze předpokládat výrazné pokroky u všech. Další připravovaná akce jistě přispěje nejen k zlepšení herních činností, ale také k další motivaci hráčů na sobě dále pracovat.