V Zubří proběhl druhý seminář trenérů

Pod záštitou RHC Zubří a ve spolupráci se zuberskými trenéry Jiřím Mikou a Dušanem Polozem se uskutečnil již druhý trenérský seminář v krátké době. Téma tohoto semináře vycházelo z požadavků trenérů, kteří se účastnili prvního semináře v srpnu, kdy jednotliví trenéři byli oslovení co by je zajímalo a o co by potřebovali obohatit svou trenérskou praxi. Jedno z nejžádanějších témat bylo uvolnění 1 na 1, 2 na 2 a až po hru 4 na 4. Jako další bylo přání o ukázku rychlého útoku a střelbu spojek. Celkem se tohoto druhého trenérského semináře zúčastnilo 37 trenérů ze čtyř krajů! 

Jako první ukázkovou tréninkovou jednotku na uvolnění hráčů v útoku měl šéf trenér TCM Zubří Jiří Mika s družstvem staršího a mladšího dorostu TCM Zubří. Tréninková jednotka se nesla ve vysokém tempu, kdy bylo trenérům ukázáno několik cvičení se zaměřením zpočátku na cvičení 1 na 1. Následně se počet hráčů navyšoval až na uvolnění hráčů při cvičení 4 na 4. Závěr této tréninkové jednotky patřil hře, kdy hráči po útoku 4 na 4 museli zvládnout ubránit rychlý útok.

V druhé ukázkové tréninkové jednotce nastoupilo domácí družstvo mužů HC ROBE Zubří, kdy tuto tréninkovou jednotku vedl hlavní trenér mužů Dušan Poloz. Tréninková jednotka byla rozdělena na dvě části, kdy v první části byly ukázky rychlého útoku dvojic a trojic. Poté přišla na řadu hra 3 na 3, kdy útočící družstvo v postupném útoku zakončilo, následoval rychlý útok bránící trojice a opětovný návrat do obrany s ubráněním rychlého útoku. V druhé části této tréninkové jednotky byly ukázány cvičení na střelbu ze spojek. Jednalo se různorodou střelbu přes blokující hráče při různých změnách směru nabíhajících hráčů. 

Závěrem bych chtěl poděkovat Jirkovi Mikovi i Dušanovi Polozovi za spolupráci při tomto semináři a všem trenérům, kteří se semináře zúčastnili. 

Za RHC Zubří

Josef Mazáč

banner2

You may also like...