V úvodním utkání play-off jsme se trápili. Dukla bere první bod

Na začátku utkání se oba soupeři přetahovali o vedení. Od 7. do 18. minuty však Valaši marně čekali na gól a proti brankáři Tomáši Petržalovi se trápili. Domácí se dostali do pětibrankového trháku. Zubří se vrátilo na dostřel dvě minuty před koncem poločasu a také ve 33. minutě zásluhou Lukáše Mořkovského. Hned potom nastřílela Dukla v rozmezí dvou minut tři branky. Tento náskok si už po zbytek utkání udržela a dokázala ho i navýšit na konečných šest gólů.

Zajímavost zápasu: Nejlepší střelci obou týmů tentokrát zůstali za očekáváním. Jiří Dokoupil spálil několik šancí, nakonec se ale trefil čtyřikrát. David Šůstek a zuberský Tomáš Mičkal zaznamenali pouhé tři branky.

Nejlepší střelec: 31letý Jakub Sviták, jenž nastupuje na postu střední spojky si vylepšil své maximum z této sezony. Vstřelil osm branek a byl stoprocentní při zahrávání sedmimetrových hodů. V tomto utkání jich proměnil pět.

Mládí vpřed: Jedním ze strůjců vítězství nad Zubřím byl i 20letý Martin Rakouský, který se trefil pětkrát. Na druhé straně se čtyřikrát prosadil 19letý pivot Filip Šišák.

Co výsledek znamená: Dukla Praha potvrdila roli papírového favorita a ujala se vedení v sérii 1:0 na zápasy. Ve čtvrtečním druhém utkání se pokusí Zubří sérii vyrovnat.

HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ 31:25 (14:11)

Nejvíce branek: Sviták 8, F. Březina 6, M. Rakouský 5 – Mika 5, Šišák 4, Mičkal 3

Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/2, Vyloučení: 4:5, Diváci: 98

Rozhodčí: Milan Hájek – Tomáš Kozler

Pozápasové ohlasy:
Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Velmi dobrý vstup do série. Podařilo se nám urvat první bod na domácí palubovce. Všichni jsme si to přáli. Jsem rád, že jsme mohli dát příležitost prakticky všem hráčům sestavy, abychom trochu ušetřili síly na další zápas, který je pro nás stejně důležitý. Takže musíme pořádně zregenerovat a ve čtvrtek budeme bojovat o druhý bod.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Gratulujeme Dukle k vítězství, bylo zasloužené. My jsme se úplně odklonili od toho, co jsme tu chtěli hrát. Je neuvěřitelné, když vzpomeneme i na boje o třetí místo, jaký máme v této hale problém dostat se do zápasu. Znovu jsme tu zklamali, je nám to jasné a prohráváme 0:1. Příště s tím musíme něco udělat, protože takhle to nejde. Mrzí nás to, ale naštěstí tu máme další zápas hned ve čtvrtek.“

Další utkání (2. ČF) odehrajeme dnes v 18:00, sledovat živě jej můžete na tvcom.cz