V utkání proti Brnu jsme potvrdili roli favorita

Televizní utkání proti SKKP Handball Brno mělo být lákadlem a to se potvrdilo. Kénik se držel úvodních devět minut, pak domácí pomalu začali odskakovat. Výrazný podíl na tom měl brankář Jakub Krupa, který přiváděl hostující střelce k šílenství.

Obrázek hry se po příchodu z kabin moc neměnil, avšak Brněnským hráčům postupem času začaly docházet síly, což je projevovalo při pohledu na skóre. Závěrečná desetiminutovka utkání nabídla bezstarostnou házenou. Tato pasáž hry, kdy se v podstatě vůbec nebránilo, skončila výsledkem 7:8, ovšem na konečné dělbě bodů to nic nemění.

Hosty střelecky táhl desetigólový Martin Kocich, to domácí se opírali kromě gólmanů také o zkušeného Tomáše Mičkala, autora osmi přesných tref.

 

6. kolo Chance extraligy: HC ROBE Zubří – SKKP Handball Brno 34:27 (16:13)

Nejvíce branek: Mičkal 8, Mika 5, Mazurek 5 – Kocich 10, Žvak 4, Erbes 3

Rozhodčí: Jiří Novotný – Václav Horáček

Sedmimetrové hody: 4/4 – 5/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 850+

 

Pavel Hladík, trenér hostujícího týmu: „Chtěl bych pogratulovat Zubří k zasloužené výhře. My jsme přijeli slušně připravení a tak vypadal i ten první poločas. Bohužel jsme nedali dvě sedmičky, takže ten poločas mohl skončit o gól. Tam jsme dokázali dělat to, co jsme chtěli. Zubří má dobré začátky a to se nám podařilo zachytit. Bohužel jsem ve druhé půlce neměli co nabídnout, Zubří odskočilo a my jsme nevěřili. Trochu mě mrzí, že zkušenější hráči nepředvedli to, co od nich očekáváme. Rozdíl byl v golmanech, kde měli domácí o 15 procent více.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „Dobře trefené hodnocení Pavla, s tím že my jsme vsadili v tomto zápase na to, že jsme věděli, že má Brno nějaké variace s sestavě omezené. Důležité bylo, že jsme v poločase trochu odskočili, ta chycená sedmička byla důležitá. Pak jsme to udržovali, spolupráce obrany s golmany byla dobrá. Jsem rád, že jsme to pak porotovali a dostali se tam mladí hráči.”

Martin Kocich, hráč hostujícího týmu: „Rozhodující byla první desetiminutovka druhého poločasu, kdy Zubří odskočilo. Prohrávali jsme souboje 1na1. Dneska byli golmani na zuberské straně výborní.

Matěj Havran, hráč domácího týmu: „Souhlasím s tím, co tu všichni řekli. Delší časový úsek fungovala spolupráce Jakuba Krupy a potom i Štěpána Krůpy s obranou, kteří předvedli hromadu zákroků. Tam se to zlomilo.”

 

Další utkání hrajeme ve středu ve Frýdku-Místku od 18:00

 

 

 

 

banner2