V sobotu nás čeká dopolední utkání v Majlontu

Zvrat v nešťastné bilanci venkovních utkání přišel v Jičíně. Díky týmovému výkonu jsme dokázali nepříznivý vývoj utkání otočit a vybojovat první venkovní vítězství. V Maloměřicích se pokusíme o totéž. Aktuálně předposlední tým z Brna bude chtít udržet oba body doma a využít tak naší rozsáhlé marodky. Do sobotního zápasu by však mohl zasáhnout již první navrátilec z listiny zraněných. Více však prozrazovat nebudeme.

Umístění „Majlontu“ v Chance extralize neodpovídá jeho možnostem a síle. Byť jsme nad nimi zvítězili v podzimní části s vysokým rozdílem, dlouho jsme se trápili. Úkolem pro sobotní dopolední zápas bude eliminovat střelce Maloměřic, mezi ně se řadí i odchovanci Zubří. V zářiovém vzájemném utkání jich bylo na soupisce rovných sedm!

Zuberští házenkáři nejsou na dopolední utkání vůbec zvyklí. O tom svědčí předzápasové postřehy trenéra i mladého Randýska. Jak se s netradičním časem dokáží Valaši vypořádat?

Trenér Peter Dávid

“Na čas zápasu nejsme absolutně zvyklí. Pro ně to bude výhoda. Musíme se na toto ale připravit. My po zkušenosti s Hranicemi víme, jak jsou takové zápasy těžké. Maloměřice u nás zahrály velice dobrý zápas, jsou dobře poskládaní, mají svou výkonnost.”

Spojka Tomáš Randýsek

“Na sobotní utkání v Maloměřicích se musíme zodpovědně připravit a potvrdit roli favorita. Dopolední utkání bývají zrádná a musíme do toho jít naplno. Soupeř se sice nachází na předposledním místě tabulky, ale určitě to nebude nic jednoduchého.”

H2H

Bilance Maloměřic: prohra ve Strakonicích (30:28), prohra s Prešovem (27:40), prohra v Plzni (37:21)

Bilance Zubří: výhra v Jičíně (29:30), remíza v Hranicích (27:27), výhra se Strakonicemi (34:24)

Zápas podzimní části: Zubří – Maloměřice 30:25 (6. 9. 2022)

Tabulkové postavení týmů

Zubří 5. místo – 17b.

Jičín 13. místo – 4b.

Rozhodčími jsou Brzósková Kateřina, Sovová Marta.

15. kolo extraligy proti SHC Maloměřice Brno začíná v 10:30 v Maloměřicích.