V prvním utkání sezóny jsme neuspěli!

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň, obhájci mistrovského titulu, vstoupili do letošního ročníku Strabag Rail extraligy vítězně. Spolufavorita nejvyšší české soutěže doma porazili v dohrávce prvního kola jasně 36:27.

STRABAG Rail Extraliga – 1. kolo

Talent M.A.T. Plzeň – HC Robe Zubří 36:27 (19:16)

I když nastoupili bez zdravotně indisponovaného Jakuba Tonar a kapitán Vinkelhöfer i další křídlo Chmelík strávili většinu času na střídačce, na hře Talentu to příliš znát nebylo. Od začátku šel jasně za vítězstvím, Zubří ani jednou nesrovnalo krok. V první půli vedl domácí tým dvakrát o tři góly – 9:6 a 10:7 ve 13. minutě, hosté sice vzápětí dvěma góly stáhli na 10:9. Jenže v 18. minutě už to zase bylo 12:9 pro úřadující šampiony, ti pak dokonce odskočili na čtyři góly, ale v poločase měli tříbrankový náskok – 19:16. Během pěti minut druhé půle ale Zubří snížilo na rozdíl jediné branky a bylo v útoku, ale přišla laciná ztráta a pak začal úřadovat Chmelík na pravém křídle Plzně. I díky jeho pěti gólů v rozmezí deseti minut domácí opět odskočili na pohodlných 27:21 a utkání pak dohrávali v téměř exhibičním tempu.

Nejvíce branek: Chmelík 6, Macháč 5, Šafránek 5/2 – Řezníček 10/1, Hrstka 6/5, Hybner 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/2:6/6. Vyloučení: 3:1. Diváků: 340.

Michal Tonar, trenér Talentu M.A.T. Plzeň: „Z naší strany to byl výborný výkon, i když pár chyb by se tam našlo. Ale projevila se naše síla, kvalita Zubří bude letos vysoká. My jsme šli do zápasu po dvou těžkých zápasech v poháru, o to cennější je, jak jsme to perfektně zvládli. Už v poločase jsem kroutil hlavou nad tím, že jsme nastříleli devatenáct branek. Měl jsem dobrý pocit z naší hry už od začátku, v útoku jsme hráli disciplinovaně, byl to týmový výkon. Kluci mezi sebou komunikovali. Ustáli jsme i lehký výpadek v úvodu druhé půle. Když takhle budeme pokračovat, budu jen rád. A já doufám, že budeme čím dál tím lepší.“

Dušan Poloz, trenér Robe Zubří: „My jsme doplatili na špatnou defenzivu, ta nás trápila už posledních 14 dnů přípravy. A dneska se to projevilo v plné nahotě, v obraně to bylo strašné. Gólmanům jsme vůbec nepomohli, protočili se všichni tři, ale neměli se na čem chytit. My musíme být na 27 nastřílených branek vyhrát. Do dalšího zápasu máme dva tréninky a je úplně jasnné, na co se musíme zaměřit. Je to obrovská škoda, myslím, že tým je správně nastavený, v útočné fázi to funguje, ale v obraně musíme zabrat. Klíčový byl úvod druhé půle, kdy jsme snížili na 20:19 a měli šanci i vyrovnat, ale přišla zbytečná ztráta. Pak další technická chyba, kterou soupeř potrestal, a náš tým ztratil morálku, úplně jsme se rozložili.“

banner2

You may also like...