V prvním semifinále v Plzni čekáme velké drama

Semifinálová série začíná v Plzni. Na rozdíl od čtvrtfinále se nehraje systémem dva doma – dva venku, ale na střídačku. Do Plzně jedeme v pozici hůře postaveného v tabulce základní části. To však nenaznačuje, že by se mělo jednat o jednoduchou práci pro Západočechy. Jedem se porvat o výhru a první bod do série.

Talent nemá za sebou jen čtvrtfinále Extraligy, ale i EHF Evropského poháru. V tom si vedl dobře, uhrál skvělý výsledek, nicméně po nadějné remíze ve Švédsku podlehl doma o 5 branek. V Chance play-off to měl Talent hodně složité. Nebyl to takový tým, který jsme znali. Brno nestabilní situaci plzeňských využilo a dost našeho semifinálového soupeře potrápilo. Nakonec se však radovali s postupu Plzeňští, to až v nejtěsnějším možném skóre 3:2 na zápasy.

Bilance Plzně: Brno výhra (30:20), v Brně výhra (20:30), v Brně prohra (23:22), Alingsas EHF pohár prohra (25:29)

Naše bilance: ve Veselí výhra (22:31), doma výhra 2x Veselí (30:21, 30:23), v Kopřivnici remíza (32:32)

Předzápasové postřehy

Trenér Peter Dávid

“Plzeň je pro nás nejtradičnější soupeř této sezóny, především díky Evropskému poháru. Nikdy jsme ale nebyli kompletní, a to ani jeden tým. Na podzim nám chyběli Palát a Dokoupil, Plzni proti nám Stehlík a poté i Škvařil. Takže to bude zápas skoro kompletních sestav. Očekáváme dramatický zápas. Plzeň jako mistr jde do zápasu jako lehký favorit, my ale jdeme do souboje pro vítězství. Chceme přijet s laufem, který jsme nastolili. Uděláme opravdu maximum pro to, abychom byli my ti šťastnější.”

Spojka Lukáš Mořkovský

“Úkol je jasný, musíme Plzeň v neděli porazit. Všichni potenciální protivníci z play-off jsou kvalitními celky a semifinále s Plzní nebude určitě nic jednoduchého. My musíme hrát tu naši hru, držet se taktiky, prioritou jsou domácí utkání, musíme však dovést i výhru z Plzně. O to se pokusíme už v prvním utkání.”

Zápas začíná v 10:30 hodin ve SH 1 Plzeň.

Živé vysílání na tvcom nebo onlajnech