V prvním semifinále nám stál v cestě ostražitý gólman

Úvodní klání semifinálové série mezi námi a Plzní nepřineslo kýžený bod a Plzeň tak vede 1:0. Byť jsme se v úvodu zápasu jevili mnohem lépe než domácí, Talent nám odskočil a ztrátu jsme marně mazali. Když už jsme se přiblížili k vyrovnání, udělali jsme technickou chybu, nechali vyniknout Herajta v bráně nebo jsme dali prostor útočné fázi Plzně z jasných pozic.

Zubří se mohlo radovat z dobrého vstupu do zápasu, po brance Miky zvyšoval Lukáš Mořkovský na 2:0. Vedení ale vydrželo hostům jen pár minut, Ondřej Šafránek vyrovnal na 2:2, Jakub Douda pak ze sedmimetrového hodu upravil stav na 4:2. Stejní hráči záhy využili také přesilové hry a dostali Talent do vedení 7:3. Ve dvanácté minutě reagoval na tento průběh trenér Dávid oddychovým časem, o pět minut později se ke stejnému kroku uchýlil také jeho protějšek, Petr Štochl, který na lavičce trávil část svého narozeninového dne. Spokojený určitě nebyl s pasáží mezi devatenáctou a šestadvacátou minutou, během které se střelecky prosadil Mořkovský, Hybner a dvakrát také Ondřej Mika, před koncem první půle tak platil stav 10:9. Závěrečné minuty ale stihli Plzeňáci zhodnotit nejlépe, jak mohli. I díky dvěma brankám Daniela Režnického odcházeli do šaten s čtyřbrankovým vedením.

Do druhé třicetiminutovky vstoupil dobře domácí Petr Linhart, za sedm minut se trefil třikrát a ještě navýšil plzeňský náskok. Ztrátu svého celku stáhl Dušan Palát a Tomáš Mičkal, s rychlou odpovědí ale neváhali Daniel Režnický a Milan Škvařil, kteří se podělili o tři góly. Dvakrát za sebou se navíc o několik chvil později prosadil také Petr Linhart a deset minut před koncem tak Plzeň vedla o šest gólů (23:17). Zubří vykřesalo jiskru naděje v třiapadesáté minutě, Pavel Přikryl snížil na 19:23. V závěrečných minutách ale stihlo Zubří také zahodit tři sedmimetrové hody, což umožnilo domácím hráčům rozhodnout o výsledku. Zuberský Tomáš Bechný pouze kosmeticky upravil skóre, z prvního vítězství v sérii se ale po posledním hvizdu rozhodčích radovali házenkáři Talentu. Zubří tak utrpělo první porážku v rámci Chance PLAY-OFF.

1. semifinále: Talent tým Pl. kraje – HC ROBE Zubří 26:20 (14:10)

Nejvíce branek: Linhart 7, Škvařil 5, Douda 4/3 – Mika a Hybner 3, Mořkovský 3/1

7m hody: 3/4 – 3/6 Vyloučení v min.: 12:8

Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří

Celý zápis a průběh zápasu zde

stav série: 1:0 vede Plzeň

„Těší mě, že jsme hráli dobře defenzivně v čele s výborným brankářem i v ofenzivě, i když tam byly občas momenty, které se nám nelíbily. Naštěstí netrvaly dlouho a dokázali jsme se vrátit do zápasu,“ řekl po zápase Petr Štochl, který považoval za jeden z důležitých stavebních kamenů konečného vítězství hru Petra Linharta na pozici spojky. „Petr na spojce umí, při zranění Marka Korbela byl jasnou variantou. Zubří si hlídalo naši hru s pivoty, takže bylo třeba přijít s nějakými jinými situacemi a střelbou ze střední vzdálenosti, což Petr Linhart beze zbytku splnil.“

„Nedařilo se nám střelecky, udělali jsme hromadu technických chyb. Třebaže jsme zkoušeli všechno možné, neměli sílu na obrat, i kdybychom hráli do rána. Kluci se odklonili od plánu, mistr vyhrál na úvod zaslouženě,“ odfrkl si Peter Dávid. „Několikrát, zejména v první půli jsme mohli výsledek zvrátit, ale všechny šance jsme nechali ležet. Devět technických chyb za poločas je moc, ty nedělá ani ženská slovenská reprezentace. Měli jsme několik bigpointů. Zatímco první jsme proměnili, další tři čtyři jsme nedali. Bylo to zvláštní utkání,“ dodal.

„Série se hraje na tři vítězství a Plzeň má zatím teprve jedno. Ve středu hrajeme my doma. Když budeme plnit pokyny trenéra, tak vyhrajeme a potvrdíme slova spoluhráče: Náš dům, náš hrad. Nemůže sklopit hlavy,“ nestrachuje se o výsledek příštího zápasu zuberský brankář Milan Malina.

Těšit se můžete na druhé utkání semifinále, které odehrajeme před domácím publikem ve středu 27. dubna od 18 hodin. Vstupenky jsou již v prodeji.

zdroj: handball.cz / valassky.denik.cz