V prvním domácím utkání jsme porazili Brno

2.kolo extraligy přineslo mimovíkendový souboj, neboť  se muselo utkání dohrávat z důvodu zuberské účasti v Evropských pohárech. To Zubřané zvládli a z kyperského Apoel HC si odvezli 2brankový náskok. Zubří se tak muselo rychle adaptovat na extraligový režim a během dvou dnů připravit na svého soupeře z Králova pole. Trenér Dávid avizoval, že přepnutí na extraligový režim bude těžké.

Samotný zápas se od začátku vyvíjel lépe pro hosty, které držel v bráně Pšenica, likvidující jednu střelu za druhou. Oba týmy se dokázaly prosadit až ve 3. minutě. Domácí byli taháni kupředu výbornou diváckou kulisou, kterou stejně jako ostatní týmy mohli zažít po roce. Už od začátku se mohlo zdát, že zápas bude spíše o obranách a ofenzivní taktikou se týmy řídit nebudou. V 10. minutě srovnával na 4:4 zuberský odchovanec a navrátilec z Německa Jan Zahradníček. Vždy to ale byli hosté, kdo dokázal držet vedení, to se změnilo na začátku 17. minuty, to pálil již potřetí přesně Mika. Hosté ale dokázali vyrovnat a Zubří mohlo opět vést, házeli totiž sedmimetrový hod a to po faulu Žvaka, který byl nucen opustit hřiště na 2 minuty. Lukáš Mořkovský by však musel mířit při sedmičce přesně, jeho pokus o technickou střelu postrašil diváky za brankou. Zubří mohlo být rádo za zákroky Maliny, který vystřídal 5 minut do konce první půle Mizeru. Domácí brankář za svá záda až do přestávky nepustil ani jeden gól. Třešničkou na dortu byla už jeho druhá chycená sedmička během pár minut, do šaten tak šli lépe nabuzení domácí.

Začátek druhé půle však patřil střelcům Brna. Rychlými třemi góly se rázem dostali do dvoubrankového vedení a byli to naopak Brněnští, kteří byli ve větší pohodě. Díky nejzkušenějším Jurkovi a Mikovi se Zubří dotáhlo na stav 13:13. Drama gradovalo a ani jeden tým se nechtěl smířit s neúspěchem. Až do 18. minuty stále vedlo Brno, prosazoval se Zahradníček. To byl však v zápase poslední moment, kdy hosté vedli. Byť se mohlo závěru konat drama a zápas dospět do remízového stavu, domácí nic nezanedbali a dvěma góly v závěru pojistili vítězství.

2.kolo: HC ROBE Zubří – SKKP Handball Brno 23:20 (11:10)

Nejlepší střelci: Mořkovský 7/1, Mika 6, Jurka 4 – Zahradníček 5, Jezdimirovič a Sekulič 4

Rozhodčí: Hájek Milan, Kozler Tomáš

Sedmimetrové hody: 1/2 – 1/3 Vyloučení: 8:12

Trenér domácího týmu, Peter Dávid: „Brno naši hru začalo kouskovat a neumožnili nám se dostat do tempa. My jsme hned na úvod zahodili 3 šance a nedokázali jsme dostat zápas pod kontrolu. V šatně jsem říkal v poločase, že jsem rád, že vedeme o gól, je to lepší než prohrávat o dva. Pro Brno bylo těžké to utáhnout při velkém počtu vyloučení. Jsem rád, že jsem zažil takovou diváckou kulisu a jsem strašně rád za charakter tohoto mančaftu. Korektní zápas, na druhé kolo velice taktický.“

Trenér hostujícího týmu, Pavel Hladík: „Je to teprve druhé kolo, kde nejsou ještě týmy sehrané. Blahopřeji Zubří k vítězství. Dnes jsme byli hodně vylučovaní a když jsme hráli pořád v pěti, tak nám docházely síly. Dnes byl velký aspekt diváci, když domácím teklo do bot, tak je z toho vytáhli. Je to druhé kolo a musíme se z toho poučit.“