V předehrávce druhého kola jsme uspěli s Maloměřicemi

Úterní podvečer nabídl první předehrávku druhého kola. Na domácí půdě jsme, z důvodu víkendového programu Evropského poháru,  vyzvali Maloměřice. Potvrdili jsme roli favorita duelu, i když se Maloměřice prezentovaly sympatickým výkonem a v určitých fázích byly na dostřel.

Opět jsme výborně nastoupili do utkání a rychle si vypracovali vedení. Po polovině úvodního dějství jsme odskočili na pět branek, ale během čtyř minut Maloměřice snížily na rozdíl pouhých dvou tref. V prvním poločase hosté inkasovali především z trháků Bajera a v celém utkání jim moc nevycházela souhra s pivotem. Těšit je ale mohlo několik branek podstřelem, které padly při signalizované pasivitě. Maloměřicím nevyšel závěr, Valaši tak před přestávkou vedli o šest branek.

Ve druhém poločase se oba týmy mohly spolehnout na své gólmany. V domácí bráně chytal většinu duelu Milan Malina. Ten po dlouhých letech v létě v ROBE skončil, ale kvůli zdravotním problémům Jakuba Krupy mu Zubří narychlo vyřídilo hostování. Solidním výkonem se prezentoval i náhradní maloměřický brankář Jakub Koňařík. Často hráči chodili do rozhozených obran, jenže oba celky neproměňovaly poměrně velké množství šancí. Maloměřičtí nakonec po gólech Jana Hliničana z křídla a Vojtěcha Svobody ze střední spojky prohráli pouze o pět branek.

2. kolo HC ROBE Zubří – SHC Maloměřice Brno 30:25 (20:14)

Nejvíce branek: Bajer 8, Palát 7, Mořkovský 5 – Koubek 5, Weber 4, Horut 4

7m hody: 1/2 – 1/2 Vyloučení v min.: 6:4

Celý zápis a průběh utkání

František Urban, trenér hostujícího týmu: „Děkuji Zubří za velmi dobrý zápas, aspoň z mého pohledu byl dobrý. Škoda, že se zranil Michal Weber. Jinak jsem s výkonem maximálně spokojený, byly tam chyby, které až tak nevadily. Zubří je velmi kvalitní soupeř, takže nemůžeme čekat že proměníme všechno. Ve druhém poločasu jsme chtěli zlepšit pár věcí, což zafungovalo, druhý poločas jsme vyhráli o gól, to je pozitivní.”

Peter Dávid, trenér domácího týmu: „Pro nás to byl jednoznačně upracované vítězství, po dobu celého zápasu jsme nenašli náš optimální rytmus. Trochu mě to mrzí, měli jsme jiné představy. Víme co nás čeká na konci týdne, jsme rádi za dva body, splnili jsme úlohu. Pro nás to však nebyl tradiční výkon. Jdeme dál, body se počítají. Těšíme se na pohár.”

Libor Horut, hráč hostujícího týmu: „Nejsme spokojeni s prohrou, jsme spokojeni s určitými úseky hry, kdy jsme předváděli kombinační házenou. Od toho bychom se měli odpíchnout a pracovat dále. Na soupeře, kteří nám budou rovnější by to mohlo platit. Bylo vidět, že když jsme začali hrát ve větší rychlosti, dělali jsme technické chyby.”

Milan Malina, hráč domácího týmu: „Líbila se mi spolupráce s Matějem Havranem, ten byl velice konstruktivní v obraně, snažil se to dirigovat. Obrana nebyla v určitých fázích taková, jakou bychom si představovali, ale ten Matěj ví, co má dělat. Jsem rád, že jsem si opět zachytal v Zubří.”

Na programu mají nyní naši muži dvě pohárové utkání proti Izmir BSB SK z Turecka. Oba zápasy se budou hrát v pátek a v sobotu od 18:00

Vstupenky na oba zápasy koupíte tady -> https://hczubri.enigoo.cz/app/tickets/events