V Praze jsme dali pouze 18 branek!

Praha, Zubří – Doma výhra, venku porážka. Bohužel přesně podle této šablony se odvíjejí výsledky házenkářů Gumáren Zubří v extraligové nadstavbě o titul. Valaši totiž ani ve středečním svátečním utkání 7. kola v Praze nezlomili prokletí venkovních zápasů a opět na body nedosáhli. Hlavně kvůli neúspěchům na palubovkách soupeřů se nyní, tři kola před koncem šance na medaili zase o něco snížily. V dalším zápase přivítají Zubřané netradičně v neděli od 17 hodin Lovosice.

DUKLA PRAHA – ZUBŘÍ 25:18 (11:9)

Zubřané chtěli v Praze konečně prolomit nadstavbové pravidlo, podle kterého sbírají body výhradně doma. Jenže ani na čtvrtý pokus se jim venku vyhrát nepodařilo. Valaši nezačali v hlavní městě špatně, dali první branku a ještě do desáté minuty zcela drželi krok. Ani v poločase to ještě nebylo ztracené, protože hosté ztráceli jen dvě branky. Ale herně se to zuberskému kouči moc nelíbilo. „Začátek jsme měli celkem slušný, drželi jsme krok. Ale postupem času jsme se začali trápit se zakončením. Jedenáct inkasovaných gólů není špatné, ale vstřelených devět, to je prostě málo,“ posteskl si nad chabou produktivitou svého týmu Jiří Mičola.

IMG_4780

Začátek druhé půle vyšel Zubřanům dobře a rychle se přiblížili na jediný gól (43. – 16:15). Dukla se však poté díky rychlým brejkům a skvělému brankáři Petržalovi odpoutala na tři až čtyři branky a s tímto náskokem šla do koncovky, která už pak byla pro domácí klidná. Body tak zůstaly v Praze, Zubřané se museli vydat na skoro pětihodinovou cestu domů s prázdnou. „I když to nebyl zrovna náš zápas, stále jsme se drželi, až do 45. minuty jsme byli stále ve hře. Jenže když jsme se dostali na jeden gól, udělali jsme technické chyby a naopak soupeř proměnil dvě, tři svoje šance a utekl nám na čtyři góly,“ popsal klíčové momenty druhé půle kouč Gumáren. Podle něj bylo tentokrát rozhodující i to, že jeho hráči na sebe tolik nechtěli brát zodpovědnost. „Celkově to nebyl z naší strany moc dobrý zápas. Nezahrály nám moc spojky, což nám moc chybělo. Hodně bylo vidět, že si nikdo nevěřil do zakončení ani do průniku jeden na jednoho. V tomto jsme za domácími zaostávali a bez toho to venku prostě nejde. V tomto bohužel nedokážeme na hřištích soupeřů navázat na výkony z naší haly,“ dodal trenér Gumáren Jiří Mičola.

Zatímco Dukla se vítězstvím tři kola před koncem posunula na třetí příčku, naopak Zubří po překvapivé výhře Plzně v Hranicích spadlo na poslední šesté místo. Na týmy před sebou však mají Zubřané jen minimální ztrátu, poslední tři kola slibují mimořádně zajímavou podívanou.

Nejvíce branek: Šik a Lehotský po 5 – Bechný 4, Trifunovič 3, Václav 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 0 – 4/4. Vyloučení: 3:1. Diváci: 175. Další výsledky: Hranice – Plzeň 20:21, Lovosice – Jičín 21:29.

zdroj: valassky.denik