V Praze jsem ani napodruhé neuspěli, rozhodne pátý zápas

Pražané to zvládli i napodruhé. Dukla potvrdila, že domácí zápasy zkrátka umí ve vypjatých situacích zvládat. Domácí se rychle dostali do vedení po gólech Jakuba Svitáka a Tomáše Petržaly při přesilovce. Hosté sice srovnali, ale doháněli ztrátu. Na rozdíl tří branek upravoval v 25. minutě Jakub Krušberský.

Pražané navíc fantasticky zvládli koncovku první půle, po gólech Jakuba Zelenky, Martina Rakouského a Filipa Březiny si vyžádal Michal Tonar oddechový čas. Následovala branka Davida Šůstka, Dukla vedla 15:9.

Daniel Křístek a Krušberský zvýšili rozdíl na propastných osm branek, Zubřané se ale nevzdávali. Manko stáhli během 22. a 25. minuty, kdy Jakub Sviták vyfasoval červenou kartu. Mimo jiné po dvou trefách Josefa Dobeše to bylo 24:20. Dukla i však své vedení poctivě hlídala, trefili se Daniel Křístek, Jan Blecha i Martin a Filip Březinovi. Hostům nestačily ani tři branky Lukáše Mořkovského v řadě.

Pražané vyhráli i díky famóznímu výkonu Petržely, který měl 62% úspěšnost zákroků, 28:24 a série se vrací do Zubří.

4. zápas o bronz: HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří 28:24 (15:9)

Zápis a celý průběh utkání

„Gratulujeme Dukle k vítězství. Rozhodla naše neúspěšnost v šancích, co jsme si vypracovali, a neuvěřitelný výkon v bráně Dukly Praha. Bylo to hlavně o tomto. Takže jdeme do pátého zápasu,“ komentoval trenér Zubří Peter Dávid.

„Pochvala celému týmu za předvedený výkon. Chci vyzdvihnout hlavně obranu, protože v ní jsme po velkou část zápasu byli jasně lepším týmem. K tomu fantastický výkon Tomáše Petržaly v bráně. Myslím, že jsme všichni moc rádi, že jsme tu sérii natáhli do pěti zápasů. V Zubří se teď rozhodne, kdo to unese lépe,“ řekl kouč Dukly Michal Tonar.

zdroj: handball.cz