V posledním domácím utkání jsme udolali Kopřivnici!

• DSC_0296
  • DSC_0334
  • DSC_0348
  • DSC_0365
  • DSC_0367
  • DSC_0383
  • DSC_0389
  • DSC_0394
  • DSC_0399
  • DSC_0403
  • DSC_0423
  • DSC_0434
  • DSC_0453
  • DSC_0456

Jak už bylo naznačováno před utkáním, stěží se hledá do takovým zápasů motivace. Zubří však motivaci mělo, porážka z půdy Kopřivnice ve 20. kole, tehdy prohráli o 6 branek. Ještě před začátkem utkání předal výkonný výbor HC ROBE Zubří na rozloučenou Markovi Hlinkovi a Michalu Tonarovi upomínkové dary, oba po sezóně zamíří do pražské Dukly.

Začátek zápasu vyzněl lépe pro hosty, kteří vedli 2:3 v 6. minutě. Skóre však bylo velice vyrovnané a ve vedení se týmy střídaly. Poprvé byl největší rozdíl k vidění v 16. minutě, kdy vedli Zubřané 10:7. Hosté ale zanedlouho snížili. Ještě před 5 minut před koncem první půle vedli domácí o 3 branky. Bohužel pro ně, zbylý čas do konce půlky tahali za kratší konec. Kopřivnice se dokázala zvednout a do šaten dali 3 góly, což znamenalo remízu.

Ve druhém poločasu Kopřivnice navázala na zlepšený výkon z konce prvního poločasu. v 35. minutě už vedli o dvě branky. Domácí však nic nevzdali, rychle se dokázali soupeři vyrovnat. Až do posledních pár minut druhé půle vedli o dva góly. Co může Kopřivnici mrzet je ukvapený závěr, který je stál dobrý výsledek do odvety. Kdyby nekupili zbytečné chyby, mohl být rozdíl ve skóre menší. To však nemusí vůbec trápit Zubřany, kteří pojedou do Kopřivnice se slušným náskokem. Na straně domácích předvedl v bráně Mizera dobrý výkon a v útoku s 11 brankami válel Mořkovský. Naopak na straně hostů byl k vidění solidní výkon mladého Polcara.

1.zápas o 5. místo HC ROBE Zubří – KH ISMM Kopřivnice 31:26 (13:13)

Nejlepší střelci: Mořkovský 11/1, Dobeš 5, Šustáček 4 – Polcar 6/2, Gřes, Bukovský a Hanus 4

Rozhodčí: Kraliček Jiří, Letev Milan

Sedmimetrové hody: 1/3 Vyloučení: 10:6

Trenér hostujícího týmu, Lubomír Veřmiřovský: „Motivaci je těžší najít než když se hraje o medaile. Velice solidní zápas, akorát jsme udělali v posledních deseti minutách dost nevynucených chyb. K tomu jsme nedali čtyři sedmičky. Byli jsme v užší sestavě, vypadli nám 3 hráči základní sestavy. Nicméně, nebýt té koncovky, byl bych spokojený. Zubří je silný soupeř, dokázalo to v bojích proti Karviné.“

Trenér domácího týmu, Michal Tonar: „Podobalo se to zápasu s Frýdkem, hlavně ten začátek. Potom jsme se zlepšili v útočné fázi. Odskočili jsme a pak v poločase remíza. Ve druhém poločasu nám nefungovala obrana. Naštěstí jsme ty góly v útoku dokázali dát. S pokorou musíme náskok pěti gólů přijmout. Poděkování celému týmu. Nechceme si pokazit reputaci, jedeme se do Kopřivnice porvat o vítězství.“

foto: Aleš Mičola (celá fotogalerie bude na našem FB)

Odvetné utkání je na programu příští sobotu v 11 hodin v Kopřivnici.