V pořadí třetí kemp HAZK mají za sebou i hráči ročníku 2009

V úterý 25. dubna proběhl v pořadí třetí kemp Házenkářské akademie Zlínského kraje v Zubří a 1. kemp pro hráče rok narození 2009.

Na úvod kempu si hráči vyzkoušeli různé technické dovednosti s míčem, přihrávková cvičení, individuální činnosti při uvolnění s míčem a bez míče v rámci jednotlivých cvičení. Veškerá cvičení byla směřována pro rozvoj individuální útočné činnosti jednotlivce.

Hráči byli rozděleni do dvou skupin a v každé skupině byli tři trenéři, kteří dohlíželi na správnost provedení jednotlivých cvičení. Skupina brankářů měla samostatný blok pod vedení Jiřího Miky, kdy si zkoušeli základní brankářské postavení a pozice opět za pomocí jednotlivých cvičení. Mladým brankářům byl nápomocen Ríša Kovář, brankář zuberského staršího dorostu.

Na závěr kempu byli hráči náhodně rozděleni do družstev a v rámci tréninkového utkání si mohli vyzkoušet herní činnosti, které prováděli v jednotlivých cvičeních. Celkem se tohoto kempu účastnilo 26 hráčů z 8 klubů Zlínského kraje. Po ukončení kempu se hráči vyfotili s hráči reprezentačního družstva České republiky, kteří byli v Zubří na soustředění před závěrečnými zápasy kvalifikace na Euro.

Na další kempy se těší tým trenérů HAZK Zubří.