V poháru pro letošek končíme!!!

K utkání osmifinále ČP jsme zajížděli na horkou půdu Baníku Karviná s jasným cílem v poháru postoupit. Osud tomu chtěl, že se utkaly družstva, která momentálně vévodí extraligové tabulce. Již tento fakt sliboval zajímavou zápletku. To se také beze zbytku potvrdilo!

V prvním poločase dominovaly obrany a výborný výkon předváděli především oba brankáři. Jak domácí Marjanovič, tak i Milan Malina se doslova překonávali. V prvních patnácti minutách jsme neustále dotahovali mírný náskok domácích, abychom těsně před poločasem sérií pěti slepených branek výsledek otočili. Poločasové vedení 7:9 bylo potěšující.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Hráči se jen těžko prosazovali přes koncentrované obrany, skóre tak narůstalo jen pozvolna. V závěru utkání jsme bohužel nedokázali ubránit dvougólový náskok a po 60. minutách tak na tabuli svítil stav 18:18.

O osudu utkání tak měl rozhodnout rozstřel. V sedmičkách byli nakonec úspěšnější domácí, takže slaví postup do čtvrtfinále Českého poháru.

Velkým pozitivem zápasu byl fakt, že se do hry výrazně zapojili i mladí odchovanci klubu Šimon Mizera, Matěj Klíma a Jirka Dokoupil, kteří pravidelně nastupují za starší dorost. Tito hráči ukázali velký potenciál a jistě budou v budoucnu velkým přínosem.

HCB Karviná : HC ROBE Zubří 18:18 (7:9) 23:22 po 7m hodech