V Plzni jsme prohráli na sedmičky, jdeme do bojů o bronz

To bylo něco! Série mezi Talentem a Zubří dospěla až do pátého klání, ve kterém ale základní hrací doba rovněž nepřinesla rozhodnutí. Na řadu tak přišly sedmičky, jež mohl v páté sérii ukončit Tomáš Mičkal, my jsme ale hozenou rukavici nevyužili. Otočku završil Jakub Douda v náhlé smrti, Plzeň postoupila do finále Chance PLAY-OFF Extraligy, my se naopak utkáme s HC Dukla Praha.

Oba celky dobře věděly, o co se hraje. Rozhodující pátý duel načal gólem Jakub Douda, extrémně vyrovnaná bitva nabízela přetahovanou celý první poločas. Zubří se dostalo v deváté minutě do vedení 4:2, o chvíli později bylo po dvou trefách Daniela Režnického vyrovnáno. Na druhé straně opět řádil Lukáš Mořkovský, který ač byl na těsno hlídán defenzivou Talentu, nasázel osm branek. Ve 25. minutě poslal dvěma brankami v rozmezí 45 vteřin Tomáš Nejdl Plzeň do náskoku 13:11, ale Zubří se nenechalo rozhodit a za chvíli bylo srovnáno. Vedení nakonec vystřelil těsně před koncem poločasu zpět domácím Milan Škvařil 15:14.

Plzeň se zkraje druhé půle dostala dokonce do třígólového náskoku, Jan Stehlík zvyšoval na 18:15. Hosté náskok umazali po time-outu kouče Petera Dávida ve 42. minutě, pět minut před koncem zápasu pak Zubří dokonce šlo do vedení.

Trefy Pavla Přikryla, Lukáše Hybnera, Jiřího Dokoupila a Ondřeje Miky vystřelily hosty do komfortní pozice krátce před koncem, Talent ale dokázal reagovat. Na 27:27 srovnal Jakub Šindelář a na 28:28 po brance Dušana Paláta zase dvě vteřiny před koncem Jakub Douda!

Šlo se na sedmičky. Dramatická a napínavá podívaná tak dostala před kamerami České televize speciální rozřešení. Zkraje byli střelci stoprocentní – trefil se Jakub Douda, odpověděl Ondřej Mika, uspěl Petr Vinkelhöfer, reagoval Dušan Palát, neminul Milan Škvařil a nemýlil se ani Lukáš Mořkovský, skóroval Jan Stehlík a pak Pavel Přikryl. Až do začátku páté série si gólmani nepřipsali ani jeden zákrok, pak zapsali hned dva. Šimon Mizera levou rukou vyrazil střelu Ondřeje Šafránka a Zubří mohlo rozstřel ukončit.

Tomáš Mičkal se pokusil rychlým zakončením překvapit Karla Šmída, ten udržel Talent ve hře nervů. Pokračovalo se náhlou smrtí, měnilo se pořadí střelců. Kanonýr a nejlepší střelec Extraligy Lukáš Mořkovský neproměnil a na druhé straně uzavřel duel Jakub Douda, který zamířil přesně k tyčce. Plzeň zvítězila 33:32 po sedmimetrových hodech a postupuje do finále Chance PLAY-OFF Extraligy.

 

5. semifinále: Talent tým Plzeňského kraje – HC ROBE Zubří 33:32 (15:14)

Nejvíce branek: Douda 8/4, Stehlík 7/1, Nejdl 6 – Mořkovský 8/5, Přikryl a Palát 4/1, Dokoupil 4

7m hody v základní hrací době: 2/3 – 4/4

7m hody v rozstřelu: 5/6 – 4/6

Vyloučení v min.: 8:10

Celý zápis a průběh utkání zde

Plzeň vyhrála sérii 3:2

 

O zápasech s pražskou Duklou vás budeme informovat.

 

zdroj: handball.cz

banner2