V oslabené sestavě jsme v Jičíně prohráli o dvě branky

Stejně jako tomu bylo v sezoně minulé i letos se náš tým trápí s marodkou. K sestavě nehrajících Hybner, Palát, Mika, Přikryl, Mancl a Kaminski v sobotu v ranních hodinách přibyli Havran s Randýskem. Oba museli svou účast odpískat z důvodu nemoci . Do Jičína jsme tak odjížděli se třináctičlennou výpravou.

V zápase bylo k vidění několik zvratů. Hrálo se hodně vyrovnaně, přesto po 20. minutě zaznamenali domácí dvakrát tříbrankovou sérii a dostali se do náskoku, nakonec se do kabin odcházelo za stavu 19:15. Zubří začalo po návratu na palubovku lépe, dotáhlo se na dvě branky, jenže pak soupeře zase nechalo odskočit. Vypadalo to, že si domácí už náskok pohlídají, poslední desetiminutovka ale byla pořádně dramatická. V 54. minutě dokázal Pavel Bajer vyrovnat na 31:31, následně dostal Adam Přerovský červenou kartu za třetí vyloučení a domácí vstřelili dva góly v řadě, čímž definitivně zlomili utkání na svou stranu.

Zajímavost zápasu: Jičín přerušil dlouhou nadvládu Zubří ve vzájemných duelech. Poprvé po pěti vítězných zápasech soupeře bere sám dva body.

Nejlepší střelec: Střelecky se nejvíce dařilo Jiřímu Dolejšímu, jenž se za domácí prosadil devětkrát. Ofenzivu Zubří táhl s osmi trefami Mikuláš Kucsera.

Co výsledek znamená: Východočeši se drží v kontaktu s postupovou osmičkou, na kterou ztrácí jen dva body. Zatím jsou desátí. Osmičku uzavírá právě Zubří, které zůstává na třinácti bodech.

O2XYWORLD HBC JIČÍN – HC ROBE ZUBŘÍ 34:32 (19:15)

Nejvíce branek: J. Dolejší 9, Matouš 6, Hlipala 5 – Kucsera 8/2, Kyryljuk 7, Pšenica 5, Bajer 5

Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/4 Vyloučení: 5:4. ČK: 55. Přerovský (ZUB) Diváci: 301

Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev

Detail zápasu

Ondřej Šulc, trenér O2XYWORLD HBC Jičín: „I když Zubří přijelo v takové sestavě, v jaké přijelo, rozhodně nehráli vůbec špatně. Předvedli velmi dobrý výkon. My jsme věděli, že je tohle pro nás strašně důležitý zápas. Pokud chceme ještě nějakým způsobem pomýšlet na play-off, tak už do konce roku nesmíme ztratit ani bod. První krok ze tří se nám povedl, i když se to nerodilo vůbec lehce. Hodně nám pomohl výborný výkon brankáře Machalického, na sebe to vzal Dolejší. Celý tým předvedl moc dobrý výkon, nebylo to pouze o individualitách, i když máme pořád na čem pracovat. Neustále děláme chyby v obraně, měli jsme zase pasáž, kdy jsme se nezvládli prosadit. Ale skončilo to se šťastnějším koncem pro nás a já jsem za to hrozně rád.“

Zdeněk Ježek, hráč O2XYWORLD HBC Jičín: „Já bych asi ocenil náš výkon v prvním poločase, hlavně na jeho konci, kdy se nám podařilo několik akcí a dokázali jsme Zubří odskočit na rozdíl čtyř branek. Díky tomu jsme se dostali nahoru. Bohužel, často se nám stává, že nezvládneme vstup do druhého poločasu. Naštěstí jsme to nějakým způsobem uválčili a štěstíčko se konečně taky přiklonilo na naši stranu. Tohle byl pro nás strašně důležitý zápas a já věřím, že na Vánoce půjdeme s dalšími čtyřmi body.“

Peter Dávid, trenér HC ROBE Zubří: „Gratuluji soupeři k vítězství. Jičín se od nás několikrát utrhl a ten zápas dovedl do vítězného konce. Rozhodovaly hlavně zkušenosti, což je důležitá vlastnost, co se týče hráčů. Dolejší to tam na konci podle předpokladů vzal na sebe. Vynikající výkon předvedl nejenom domácí brankář Machalický, ale taky Hlipala. Celý jičínský tým moc chtěl zvítězit a my jsme to nestačili kompenzovat. Ráno nám vypadl Matěj Havran a všichni vědí, co to znamená, když vám vypadne v obraně rozhodující hráč. Do toho s námi neodcestovala třetí střední spojka Tomáš Randýsek. To nic nemění na tom, že Jičín ten zápas vyhrál. Šli si za tím, potřebovali ty body, protože ví, jak tabulka vypadá. Bohužel pro nás, v závěru byli domácí lepší, zkušenější a ještě jednou jim patří gratulace.“

Pavel Bajer, hráč HC ROBE Zubří: „Také gratuluji soupeři. My jsme sem jeli vyhrát, ale zkomplikovalo se to už v autobuse. Myslím si, že bojovnost jsme předvedli dobrou, zkušenosti ale rozhodly. Udělali jsme nějaké technické chyby navíc, a to nás položilo. Výkon gólmana soupeře byl vynikající.“