V Maloměřících jsme předvedli tragický výkon, nestačilo ani jedenáct branek Mičkala

Venkovní mizérie se opět projevila, tentokrát v Maloměřicích. Brněnský tým šel pro vítězství od první minuty, my jsme pro výhru neudělali téměř nic. Ze série tří po sobě jdoucích utkání venku jsme vydolovali 3 body.

Už od začátku zápasu byli lepší domácí. V bráně se zaskvěl skvělými zákroky Zaplatílek, který ničil naše střelce. Náš útok nebyl nijak nebezpečný, pečlivá obrana Majlontu nám nedala moc prostoru. V osmé minutě vedli 4:1. Pak přišla šňůra našich čtyř gólů a rázem jsme vedli naopak my. Zápas byl vyrovnaný až do 25. minuty, to přišel z naší strany zkrat. Nedali jsme už druhou sedmičku v řadě a Maloměřice přidaly čtyři po sobě jdoucí branky. O to víc nás mrzel výsledek první půle, když jsme měli v posledních vteřinách míč a laickou chybou jsme o něj přišli. Ipser tak v poslední vteřině navýšil skóre z trháku.

Druhý poločas načali domácí dvěma trefami. Pak přišla na řadu naše chvíle dotahování. Celkem se nám začalo dařit vepředu, v obraně však nikoliv. Naprostou střeleckou dominanci Libora Horuta jsme nedokázali zkrotit, jeho 15 branek mluví za vše. Z naše pohledu jsme se však dokázali dotáhnout nanejvýš na rozdíl tří branek. To bylo bohužel vše. Maloměřice byly v sobotu ve všem o krok napřed. Ke konci zápasu, kdy už bylo jasné, jak to dopadne, jakoby z nás spadla tíha okamžiku a začali jsme proměňovat šance. Bohužel bylo pozdě.

SHC MALOMĚŘICE BRNO – HC ROBE ZUBŘÍ 34:29 (16:10)

Nejvíce branek: Horut 15/6, Ipser 5, Svoboda 3, Krošík 3, Hliničan 3 – Mičkal 11/1, Palát 5, Přikryl 4

Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/5 Vyloučení: 5:4 Diváci: 225

Rozhodčí: Katřina Brzósková – Marta Sovová